Академик (Пловдив) записа нова златна страница в историята си. Пловдивският баскетболен тим за пръв път ще играе финал в Балканската лига, след като на полуфинала в Израел победи Берое с 66:62 (15:20, 23:13, 9:13, 19:16).
Младият треньорски тандем Йордан Янков с помощник Сашо Груев задминаха успеха на предшественика си Асен Николов, с когото пловдивчани спечелиха четвъртото място в НБЛ и третото в Балканската лига. Сега Академик за първи път в 73-годишната си история ще играе на финал - и то на международната сцена. Преди броени дни отборът се класира и за полуфиналите на НБЛ.
Преди две години Академик спечели бронзовите медали в турнира след успех отново над Берое в мача за третото място. Сега пловдивчани ще се борят за Купата срещу домакините на турнира Апоел (Холон), които победиха сънародниците си от Апоел (Гилбоа) с 81:77.
В българския полуфинал Академик не блестеше, но бе по-класният отбор и заслужено спечели. Берое започна по-добре и взе аванс от 5 точки след първата четвърт, но във втората пловдивчани напълно обърнаха развоя, оттегляйки се на почивка с 5 точки преднина. След антракта двубоят се превърна в постоянна гонитба в резултата, като отборът на старши треньора Йордан Янков поддържаше минимално предимство. 20 секунди преди края Титков пропусна два наказателни удара при резултат 65:62, но Берое не успя в ответната атака. След това Йере Вуцица вкара един от двата наказателни удара и подпечата успеха на пловдивчани. Това бе шеста победа на Академик срещу Берое през сезона от 6 мача в Балканската лига и НБЛ.
Обрад Томич бе най-добър за победителите с дабъл-дабъл от 16 точки и 15 борби, Тони Гуджино добави 14, Йере Вуцица - 11. Джими Гавин вкара 19 точки за Берое, Седариан Рейнс и Михаил Комбаков добавиха по 10.
Първенство на България по футбол, срещи от III кръг на Първа лига, съдийски назначения: 1 август 2025 г., петък, 19:00 ч. Спартак (Варна) – Ботев (Враца) ГС: Георги Николов Кабаков АС1: Мартин Веселинов Маргаритов АС2: Желязко Димитров Пилатов 4-ТИ: Георги Петров Стоянов ВАР: Владимир Вълков Вълков АВАР: Денислав Йорданов Сталев СН: Камен Михайлов..
Монтана и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в последния двубой от втория кръг на efbet Лига. И двете попадения на стадион „Огоста“ паднаха преди почивката. Филип Ежике (23′) даде аванс на домакините, а Каталин Иту беше точен за „черно-белите“ в 36-ата минута. Точката е първа за отбора на Танчо Калпаков след завръщането му в елита, след като на..
С две попадения на таланта Георги Лазаров Черно море се наложи над Ботев (Пловдив) с 2:1 в зрелищния мач на “Тича” в среща от втория кръг в Първа лига. Лазаров, който е юноша на "канарчетата", беше точен в 17-ата и 18-ата минута, а до края на първата част Селсо Сидни пропиля и дузпа за домакините. Малко след попаденията Тодор Неделев нацели напречната..
Юношеският ни национален отбор по волейбол до 19 години постигна нова победа на Световното първенство в Узбекистан. В може би най-трудния си мач до момента воденият от треньора Мирослав Живков състав спечели срещу Япония с 3:1 (25:23, 27:25, 20:25, 25:16). В първите два гейма "трикольорите" трябваше да дадат всичко най-добро от себе си. След загубата..
Полузащитникът Ален Корошец вече не е футболист на „Ботев“, след като двете страни се разделиха по взаимно съгласие. С „жълто-черния“ екип словенецът записа 44 двубоя във всички турнири, в които се отчете с 2 гола и 2 асистенции. „Благодаря Ви, невероятни фенове, за цялата подкрепа! Желая на Клуба всичко най-добро занапред! Само „Ботев“!“, написа Ален..