Стотици пловдичани се възползват от възможността да си поставят ваксина в „Зелените коридори“, обособени в РЗИ и още 4 болници и медицински центрове. Поставят се както първа, така и втора доза от ваксините „Пфайзер“ и „Астра Зенека“, и втора от „Модерна“.
В графика за зелените коридори днес са включени болниците Пълмед, Каспела, Медикус Алфа, медицинският център Медикус и РЗИ. Възползвайки се от почивния ден хората бяха пред кабинетите още от сутринта.
В РЗИ работят днестри кабинета. Там има записани 400 души за втора доза Пфайзер, Астра Зенека и Модерна. Три екипа ваксинират в Пълмед и в първите два часа бяха минали 200 човека, споделиха медиците.
Днес зелени коридори има и болниците в Асеновград и в Първомай. Графикът за останалите празнични дни е на сайта на РЗИ.
От Здравната инспекция в Пловдив апелираха за повече отговорност от страна на гражданите по празниците, защото пандемията не е отминала и доказателство за това са 100 пациенти с Ковид- 19 в интензивните отделения, като 60 от тях са на апарaтна вентилация.
Десетки п редставители на украинската общност в Пловдив се събраха тази вечер пред катедралния храм „Света Богородица“ , за да отбележат третата година от началото на руската инвазия в Украйна. За тях и семействата им 24 февруари е трагична датата, тъй като се налага да напуснат домовете и родината си. Споделят, че руската военна..
Шофьор и двете му деца са транспортирани за преглед в МБАЛ-Пазарджик след катастрофа на пътя Пещера - Батак. Инцидентът е станал следобед, като вероятно шофьорът е загубил управление и автомобилът се врязал в мантинелата. По първоначални данни, тримата пострадали са без сериозни травми , информират от МВР в Пазарджик. Мъжът и двете му деца,..
Специализираната полицейска операция срещу разпространението на наркотичи е проведена в периода 20 – 23 февруари от служители на отдел „Криминална полиция“ и тринадесетте полицейски управления на ОДМВР – Пловдив. В хода й са проверени 159 търговски обекти и питейни заведения и районите на 120 учебни заведения. Проверени са и 93 места, посещавани от..
Тази седмица започва цялостно почистване на канал „Паша арк“ в Пазарджик, който е замърсен с битови отпадъци и има прораснали храсти и дървета. Решението е взето на среща на областния управител на Пазарджик Валентина Кайтазова с управителя на „Напоителни системи” ЕАД – клон „Тополница” и представители на община Пазарджик. Срещата е организирана..
ДСБ внасят утре в Народното събрание проект на решение, с което парламентът да осъди поредицата от агресивни действия от страна на партия “Възраждане” срещу българската институционална система. Атаките кулминираха във вандалската проява срещу представителството на Европейската комисия в събота, на 22 февруари. От ДСБ и от коалиция ПП-ДБ осъждаме..