„100 години Пиацола“ е концерт, който ще представи музика от гениалния композитор, в интерпретации на не по-малко талантливите Зорница Иларионова - цигулка, Калоян Куманов - акордеон и Ралица Ботева - пиано. Триото подготвя програмата си с много емоция, и ще я представи пред пловдивската публика на сцената на Етнографски музей. Музикантите обещават много изненади както в музикално отношение, така и в сценичното решение на прекрасната сцена, на събитието с вход свободен!
В разговора с виртуозния акордеонист, ви представяме и последния му проект. "Leyenda" - един нов прочит на музиката на Исак Албeнис, в нея Калоян Куманов си партнира с едни от най-известните музиканти в страната ни - Стоян Янкулов - Стунджи, Eвелин Демирев и Ангел Дюлгеров. Видеото е дело на Жоро Ставрев.
За музиката, за процеса на работа, за екипа, за снимките на видеото, и нещо любопитно за името на пиесата, чуйте в прикаченото аудио.
Първоначално предвидените за ремонта на Концертна зала - Пловдив 10 милиона лева най- вероятно вече няма да са достатчни за завършването й, каза в Пловдив министърът на културата Мариан Бачев. Ремонтът на залата започна през 2023- та, но бе спрян година по- късно, заради открити конструктивни проблеми. От тогава без резултат текат..
След повече от три десетилетия извън страната, художникът Светослав Емандиев се завръща в България с изложба, озаглавена „Завръщане у дома“. Тя е посветена на 70-годишнина на твореца и събира картини, вдъхновени от България, както и творби от различни периоди на неговото половинвековно изкуство. Изложбата включва живописни платна, портрети,..
С празничен концерт на Античния театър се откриват празниците на Стария град, организирани от Общински институт „Старинен Пловдив“. Концертът е с вход свободен, а в него ще се включат и възпитаници на АМТИИ „Проф. Асен Диамандиев“. Тазгодишните Празници на Стария град са под мотото „Нишки във времето“ и отново ще превърнат града в сцена за..
Тази събота с mроф. Мария Шнитер си говорим за еротиката в българския фолклор. Защо за еротиката? Ами, защото казват - и тя формира характера. Та, какви сме, ние българите, според нашия ФОЛКЛОРЕН ЕРОТИКОН??? Слушайте в събота малко след 9 часа. Водещ: Людмила Сугарева
На актрисата Катя Паскалева е посветен третия ден на фестивала "Сцена на кръстопът". Премиерно ще бъдат представени книгата „ Катя Паскалева. Тишина от думи “ на издателство „Книгомания“ и документалния филм „ Катя и Слона. Техният Пловдив “ на Георги Тошев. Авторът на книгата е бил близо до Катя Паскалева и на сцената, и в живота. Играли са..