„Улей №3“ е филм на Мирослав Трифонов, част от Алпийски клуб Пловдив. Живко Димитров, вдъхновител и главно действащо лице, също, е част от този клуб. Въпреки, че идеята за филма възниква съвсем спонтанно, авторът на филма решава, че това е нещо, което може да предизвика интереса на повече хора. „Хора, които не са планинари и не си представят, какво преживява човек, когато се оказва в условия като тези, в които Живко попада“, споделя Мирослав Трифонов.
Филмът засяга въпросите за подготовката на едно такова преживяване, какви са опасностите, какъв е план „Б“, какво си мисли човек, когато е изправен пред някаква опасност? Неговият филм е и за онези, които искат да съчетаят удоволствието и забавлението от ските, с насладата от природата и очарованието на планината. Филмът е заснет за един ден, с помощта на три камери и много желание. Няма предварителен сценарий и режисура. Сниман е в Рила, в района на връх Суха Вапа, през април миналата година.
Презентацията и прожекцията на „Улей №3“ се случва утре, на 19-ти май, от 18.30 часа, в Регионален Етнографски музей – Пловдив. Входът е свободен, но маските са задължителни. Meстата са ограничени и се заемат до запълване на капацитета на залата. След началото на презентацията, няма да бъдат допускани повече зрители.
Мирослав Трифонов гостува в предаването „Вход свободен“, за да ни разкаже.
Чуйте повече, в прикачения файл.
Марица (Пловдив) взе гейм на полския първенец Девелопрес (Жешув), но отстъпи с 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 16:25) при гостуването си в зала Подпромье в първия си мач от програмата на група Е в Шампионската лига. В началото на срещата Девелопрес се възползва от своето домакинско преимущество, за да отвори ранна преднина от 10:5, която полякините увеличиха..
Отборът на Марица (Пловдив) стартира днес участието си в груповата фаза на волейболната Шампионска лига при жените. Жълто-сините се изправят срещу полския Девелопрес (Жешув) в двубой от група Е на най-авторитетния европейски клубен волейболен турнир. Състезателките на Ахметджан Ершимшек вече проведоха две тренировки в зала "Подпромие", където ще бъде..
Ясни са съдиите, които ще водят мачовете на пловдивските отбори през уикенда. Локомотив - Монтана беше поверен на Иван Иванов, а Ботев - Черно море ще води Мариян Гребенчарски. Ето и назначенията: 28 ноември 2025 г., петък, 17:30 ч. ПФК Локомотив Пловдив 1926 АД - ПФК Монтана 1921 ГС:Михаел Петков ПавловАС1:Иван Радославов ИвановАС2:Радослав..
Дисциплинарната комисия към БФС наложи поредните глоби на пловдивските Ботев и Локомотив заради поведението на техните фенове по време на двубоите от изминалия 16-и кръг на първенството. "Жълто-черните" са и с последно предупреждение за лишаване от домакинство. Ето какво гласи решението на ДК от днес : За обидни и нецензурни скандирания, на основание..
БК Локомотив (Пловдив) надигра БК Левски с 82:70 (21:16, 18:18, 25:22, 18:14) като гост в зала „Триадица“ в София в двубой от деветия кръг на НБЛ. Победата за гостите беше трета поредна и общо пета, докато баскетболистите на Левски претърпяха втора поредна и общо седма загуба. Двата състава изиграха равностойно първо полувреме, в което пловдивчани..