Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Диана Петкова с квота за Токио, Йосиф Миладинов на полуфинал

Диана Петкова
Снимка: bgswim.com

Диана Петкова покри норматив "А" за участие на олимпийските игри в Токио.

Пловдивчанката подобри и националния рекорд на 200 метра съчетано по време на полуфиналните серии на европейското първенство по плуване в Будапеща. Петкова завърши за 2:12.38 минути в първа серия и остана само на 4 стотни от класиране за финала. Българката завърши 9-та в крайното класиране.

Така студентката в Алабама донесе първа квота за Токио при жените и общо пета за нашите плувци след Антъни Иванов, Йосиф Миладинов, Калоян Левтеров и Любомир Епитропов.

Пловдивчанинът Йосиф Миладинов и Антъни Иванов се класираха за полуфиналите на 100 метра бътерфлай в Будапеща.

Миладинов, който има квота за Токио 2020 в тази дисциплина, даде второ време в сериите с 51.42 секунди и отстъпи единствено на хегемона в тази дисциплина Крищоф Милак от Унгария, който изравни рекорда на шампионатите на италианеца Пиеро Кодия с 50.64 секунди. 

Миладинов не успя да подобри собствения си национален рекорд на 100 бътерфлай, който е 51.08 и остави резерви за полуфиналното плуване тази вечер.

Антъни Иванов, който преди три дни се класира четвърти в коронната си дисциплина 200 метра бътерфлай, също ще стартира на полуфиналите, след като даде 12-о време в сериите на 100 метра - 51.93 секунди. С този резултат той покри и норматив "А" за Олимпийските игри в Токио и в тази дисциплина. Иванов има квота и на 200 м бътерфлай. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Шампионките излизат за задължителна победа срещу Новара

ВК Марица с битка срещу италианки в "Колодрума"

Марица (Пловдив) ще се изправи срещу италианския Игор Горгондзола (Новара) в среща реванш от четвъртфиналите в турнира за Купата на ЦЕВ. Двубоят ще се играе от 19:00 часа тази вечер в зала "Колодрума". В първия мач в Италия Марица загуби с 0:3 гейма. Така днес тимът ще гони успех с 3:0 или 3:1, за да стигне до "златен гейм", който ще реши крайния..

публикувано на 18.02.25 в 10:08
Георги Иванов и Тома Цилев преди мача със Септември

БФС осъди остро инцидента на стадион "Локомотив"

БФС излезе с официална позиция по повод грозните сцени, разиграли се в края на мача между Локомотив (Пловдив) и Септември (0:1). Делегатът Кирил Лозанов бе ударен от фенове на „смърфовете“. Футболният съюз призовава Законът за футболното хулиганство да бъде приложен в цялата си строгост. Ето цялата позиция на футболна централа: „Във връзка с..

публикувано на 18.02.25 в 07:41
Мястото на инцидента - трибуна

18-годишен е обвинен за побоя над делегата на БФС

Районна прокуратура – Пловдив привлече като обвиняем и задържа 18-годишен младеж за причиняване на телесна повреда на длъжностно лице - делегатът на БФС на мача от Първа лига между Локомотив (Пловдив) и ФК Септември. Това съобщиха от пресцентъра на Районна прокуратура - Пловдив. Обвиняемият В. А.В. е задържан за срок до 72 часа с постановление на..

публикувано на 17.02.25 в 16:42
Привържениците изнасят припаднал фен от трилуна

От "Лаута" се извиниха на делегата, феновете протестират

Полицията вече е задържала двама души за побоя над дежурния делегат Кирил Лозанов, който бе нападнат и бит от "черно-бели" фенове в края на мача срещу Септември (0:1). Те са били разпитани, като показания пред униформените е дал и пострадалият делегат Кирил Манолов  Очаква се побойниците да бъдат съдени по бързата процедура. Все още не е ясно дали..

публикувано на 17.02.25 в 07:25
Локомотив - Септември 0:1

Локо отстъпи с 0:1 пред Септември, грозни сцени на мача

Локомотив (Пловдив) допусна домакинска загуба с 0:1 от Септември и помрачи настроението на феновете след откриването на новата трибуна "Спортклуб". Борислав Рупанов се разписа от дузпа за гостите в 57-ата минута, а Ангел Лясков получи директен червен картон в 57-ата минута за поредицата от две нарушения. Малко преди това гол на Рупанов бе отменен от ВАР,..

обновено на 16.02.25 в 18:29