Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Помагат на възрастни хора в Асеновград с европейски пари

Община Асеновград стартира проект „Патронажна грижа плюс“, финансиран  по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси” 2014 г. – 2020 г. Общата му финансова стойност е 617 хиляди лева.

В продължение на 13 месеца  в домашна среда ще могат да бъдат обгрижени 168 възрастни хора и лица с увреждания. За тях ще ще се грижат медицински сестри, псиохолози и социални работници, осигурено е възможност за доставка на хронителни продукти, лекарства, какато и помощ при плащане на сметките.

Във второто направление на проекта ще бъдат обхванати всички осем социални услуги на територията на общината с 96 души персонал и 214. Предвидено е въвеждане на мерки за дезинфекция на сградния фонд, тестване за COVID-19 на персонала и на потребителите. Планирано е осигуряване на допълнителен персонал в социалните услуги, делегирани от държавата дейности и разделяне на помещения, за да се осигури дистанция на хората.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Работата на ВиК по бул. "Ал. Стамболийски" ще приключи до края на 2026 г.

До края на следващата година се очаква да приключи работата по бул. „Александър Стамболийски“, а до края на 2028-ма година и всички дейности по Южния обходен колектор в целия град. Това стана ясно след днешната среща между изпълнителите на проекта, кметовете на Пловдив и район  „Южен“ с представители на ВиК.  Очаква се общината да поема част..

обновено на 25.09.25 в 17:05

Прокуратурата обвини в "пиратство" мъж от село Първенец

Районна прокуратура-Пловдив повдигна обвинение на  32-годишен мъж за разпространяване на филмово съдържание  без съгласието на притежателите на авторските права. Пиратското излъчване е продължило от май миналата година до вчера, когато служители на Киберпрестъпност към ГДБОП са арестували мъж в пловдивското село Първенец.  Установено е, че от..

публикувано на 25.09.25 в 16:46

Решен е проблемът в ОУ "Екзарх Антим I", учениците ще се хранят в стола

Няма да има дете, което да е принудено да обядва навън – за всички ще има място в стола на училището, заяви в социалните мрежи заместик - кметътс ресор образование Владимир Темелков. Публикацацията е по по повод скандала в училище “Екзарх Антим I“, където деца с храна от вкъщи не се допускаха до столовата, където се сервира кетъринг. В..

публикувано на 25.09.25 в 16:25

Спасиха ранено мече край Смилян, откараха го в парк Белица

Успешната акция за спасяване на раненото мече е проведена от РИОСВ–Смолян, ДГС–Смилян и полицията. Мечето е на около две години.  Снощи около 19:00 ч., на телефон 112, е подаден сигнал за животното, намиращо се в безпомощно състояние в коритото на река между смолянските селата Смилян и Кошница. След упояването му експертите установили, че мечето е..

публикувано на 25.09.25 в 15:17

Три пожара лумнаха почти едновременно в района на Стамболийски

Три сигнала в изключително близък времеви диапазон - около 11.30ч., активизираха всички налични екипи на  пожарната служба в Стамболийски. Сухи треви и отпадъци горяха в Куртово конаре и Ново село. Получен бе и сигнал за квaртал Полатово.  Екип на  Доброволното формирование „Национален отряд за реакция при бедствия” веднага се насочи към..

публикувано на 25.09.25 в 12:48