Адвокатът софиянец, родом от Варна и притажател на на известно до скоро заведение в арт-квартала на Пловдив беше задържан в събота за 72 часа, а прокуратурата поиска постоянен арест за ивършеното от него.
Съдът реши, че не се налага най-тежката мярка, въпреки наличието на доводи за неговата вина за извършеното, въпреки четирите му предишни присъди за измама и дори това, че побоят в Капана от миналата седмица е извършен в рамките на изпитателния срок по последната му, условна присъда.
В залата адвокатката на Дадански и самият той описаха коренно противоположна картина на случилото се, като ресторантьорът заяви, че никога не е удрял Митко, като само му се заканил с глава, въпреки известните на всички видеокадри от инцидента. Ивайло Дадански се оплака, че в момента е жертва на омразата на пловдивчани и е бил прнуден да прекрати бизнеса си.
Оказа се, че той сам се е предал, а не е бил арестуван след двудевно издирване, както прокуратурата преди това съобщи пред медиите. В Съдебната палата се появи и самият Митко, който каза, че не иска отмъщение, а обезщетене от поне 10 хиляди лева.
Решението на районния съд не е окончателно и подлежи на обжалване.
Строителството на Околовръстния път на Пловдив в най-оптимистичния вариант ще отнеме над 5 години от датата на започването на строителните дейности. Вече са готови идейните проекти и част от техническите, но все още не е приет парцеларен план. Цялото околовръстно ще е с дължина около 25 километра. То ще бъде четирилентово, с по две ленти в двете..
В 25 области е установен ръст на цените без икономически причини, показват резулатите от съвместната проверка на НАП, КЗК и КЗП. Увеличението е между 5% и 83%. Най - сериозно поскъпване е регистрирано във Велико Търново, от магазин там е и рекордът - 83% увеличение на един вид минерална вода. Има и области с 40% поскъпване на пилешко месо. В..
Дупките по улици и общински пътища в Златоград са заснети и описани в специален общински регистър, а Общинският съвет е отпуснал 122 хил. лв. за асфалтови кърпежи на тези дупки. Това съобщи председателят на Общинския съвет в Златоград Емилия Кръстева. Тя уточни, че в регистъра са описани и снимани 34 участъка от уличната мрежа и 29 от общинските..
Във Велинград малолетно момче пострада сериозно при пореден инцидент с електрическа тротинетка. 13-годишното дете форсирало с висока скорост електричката в района на парка "Вельова баня“. Внезапно обаче, при преминаване през неравност по една от алеите, тийнейджърът загубил управлението и изхвърчало от тротинетката падайки тежко на пътя. Околни..
Автомобил се вряза в магазин в Пловдив. Инцидентът е станал на кръстовището на улица "Лерин" и "Пещерско шосе", където движението е натоварено през целия ден. Няма сериозно пострадали при произшествието, съобщиха от пресцентъра на МВР-Пловдив. Две жени, които са били в магазина, са получили уплах и са били прегледани в лекарски кабинет, но..