Фестивалът „Пловдив чете“ продължава с няколко премиери и литературни четения.
От 17 ч. в Къщата на Енчо Пиронков авторите от списание „Страница“ ще проведат разговор за участието на изданието в литературния живот. В срещата ще участват Младен Влашки, Клео Протохристова, Гергина Кръстева, Здравко Дечев, Татяна Ичевска и Борис Минков.
В Културен център „Тракарт“ Йордан Костурков ще представи своя роман „Лятна история“.
В книжарница „Хеликон“ ще се проведе среща с автограф с Богдан Русев и неговия нов криминален роман „Вечен град“.
В „Би боп кафе“ писателката Катерина Хапсали ще представи своя сборник с разкази „Хора“. По-късно и друг автор Николай Ценков ще говори за книгата си „Жираф в чашата“.
Оранжев код за опасно високи температури за множество области от Северна, Централна и Южна България обявиха за неделя от НИМХ. Там се очаква температурите да достигнат между 38 и 41 градуса. В останалите райони е обявен предупредителен жълт код за температури до 37 градуса. През следващите дни се очаква тези стойности да продължат да се повишават,..
Продължава тенденцията за спад на цените на основните хранителни продукти и тази седмица, показват данните в седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата. Поевтиняване има при почти всички зеленчуци. Най-значително е то при пресните картофи, които са с 15,61 на сто и те се търгуват по 0,93 лева за килограм. Голям спад..
В Националното училище за музикално и танцово изкуство „Добрин Петков“ се открива музикалният конкурс „Милчо Левиев“. Проявата ще стартира тази вечер с концерт на Борис Петков Трио-Борис Петков-пиано, Радослав Паунов-бас китара и Ясен Димитров-барабани. Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на Община Пловдив, Национален фонд „Култура“,..
„Камерна сцена Пловдив“ представя тази вечер джаз квартет „Мехмет Полат“ в Първо студио на Радио Пловдив. Известният музикант и композитор на уд китара Мехмет Полат събира трима изключителни световни джаз музиканти в новия си квартет. Това са Франц фон Хоси на пиано, Мартин Хафизи на барабани и Даниел ван Хюфелен на контрабас. Квартетът..
Фалшив сигнал за бомба е получен на електронната поща на киното в град Пазарджик. За нелепия инцидент потвърдиха от Областната дирекция на МВР в града. Сигналът за поставено взривно устройство е получен преди обяд на електронната поща на дружеството, което управлява киносалона. Веднага на място са изпратени екипи на полицията и пожарната,..