МБАЛ - Асеновград обяви допълнителен „зелен коридор“ за ваксинация срещу коронавирус COVID-19 с ваксината на "Модерна". Имунизацията ще се осъществява без предварително записване на 22.06.21 г. (вторник) от 08:30 ч. до 13:30 ч. РНК ваксината на "Модерна" е ефективна за предпазване от COVID-19 при хора на и над 18-годишна възраст. Тя се прилага като две инжекции в горната част на ръката през интервал от 28 дни. Ваксинацията ще се извършва във вече познатия на асеновградчани ваксинационен кабинет №6, разположен на II етаж в новото крило на лечебното заведение.
От МБАЛ - Асеновград уверяват, че и след края на обявеното работно време, ако има чакащи, те ще бъдат обслужени. Пациентите ще бъдат допускани до кабинета на групи от по 6-10 души. Целта е да не се получава струпване на хора и максимално да се намали контактът с други хора в болницата.
Днес и и в петък, 25 юни, в РЗИ-Смолянот 15 до 17:30 часа ще бъдат отворени „зелени коридори“ за ваксинация с препаратите на Пфайзер/Байонтех, Астра Зенека и Янсен. Желаещите да бъдат ваксинирани с Модерна трябва предварително да се запишат на телефон 0301/5-89-30, посочват от здравната инспекция.
64-годишен жител на девинското село Брезе е починал, след като е носен с носилка по черен път до линейката. На мъжа му прилошало днес следобед и бил подаден сигнал на тел.112. До къщата му обаче не може да стигне линейка и кметицата на селото Ирина Кочовска организирала няколко мъже, които да свалят на носилка човека до линейката. По пътя, който води..
Майката на Марти - момчето от Стамболийски, което загина след опит за селфи, дари събраните пари за лечението на друго болно дете. До момента събраните дарения за 12-годишното момче бяха 2 290 евро или 4580 лв. Сега парите отиват за лечението на бебе Карина. Момче пострада тежко от токов удар На страницата си във Фейсбук майката на Марти..
Министърът на културата Мариян Бачев е уволнил дисциплинарно директора на Драматично-кукления театър "Константин Величков" Григор Антонов. Считано от 3 февруари, негов заместник до провеждането на конкурс за избор на титуляр ще бъде Богдан Петканин, съобщиха за Радио Пловдив от Министерството на културата. Маестро Манукян е задържан за..
Флакони на ботулинов токсин и хиалуронова киселина с изтекъл срок на годност са открити във фризьорски салон в „Тракия“ и в две амбулатории за специализирани практики по кожни болести в Пловдив при общо проверени за деня 21 обекта. Това съобщи за Радио Пловдив директорът на РЗИ – Пловдив д-р Аргир Аргиров. Той съобщи, че утре собствениците на..
Огнище на птичи грип е открито във ферма в Асеновград. От Българската агенция по безопасност на храните съобщиха, че предстои 80 хиляди кокошки - носачки да бъдат умъртвени по хуманен начин. Около засегнатия животновъден обект е определена 3-километрова предпазна зона, в която попадат Асеновград и селата Боянци Моминско. В 10-километровата..