Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Царицата на чардаша“ и ретро кола на Летния театър

| обновено на 24.06.21 в 09:54

Ретро автомобил от 1930 г. ще бъде качен на сцената на Летния театър в Пловдив тази вечер. Колата "Рокни Студебейкър" ще е декор за "Царицата на чардаша" на Русенската опера.

По идея на режисьора на спектакъла Георги Симеонов в първо действие Цилика и генералът ще пристигнат с ретро автомобила. Негов собственик е пловдивчанинът Дончо Гърбов, който го е предоставил за атракция на сцената. 

"Рокни Студебейкърът" е произведен през 1933 година и оттогава е в България. Участвал е в седем игрални филми, сред които са "Изток - запад" с Катрин Деньов и "Последният господар на Балканите".

Най – известната оперета на Имре Клман “Царицата на чардаша” ще бъде представена в Летния театър „Бунарджика“ под диригентската палка на Димитър Косев. Хореограф на спектакъла е Детелина Кремакова. Солисти са Теодора Чукурска и Борис Луков с участието на хор, балет и оркестър на Държавна опера – Русе. Началото е в 20 часа.







Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Александър Димитров показва нови картини в "Сигна"

"За път, птици и хора" - така се нарича изложбата живопис, която открива тази вечер в пловдивската галерия "Сигна" художникът Александър Димитров. Пловдивският художник е известен с финото излъчване на творбите си и с нежните послания, закодирани в тях, лесно разпознаваеми дори и за неопитната в изкуството публика. Майсторски отработените като..

обновено на 06.03.25 в 13:35

В Пазарджик връчват наградата за художествен превод

Наградата за художествен превод „Стоян Бакърджиев“ - 2025 ще бъде връчена в Пазарджик, съобщиха от местната администрация. През месец февруари Община Пазарджик обяви съпътстващ конкурс  за превод към Националната награда за превод "Стоян Бакърджиев", в категория "Възрастни" – за превод на поезия, есе и кратък разказ, както и в категория "Средношколци"..

публикувано на 06.03.25 в 09:44

Ангел Пачаманов представя юбилейна изложба в зала "2019"

Известният живописец Ангел Пачаманов ще покаже знакови за творчеството си картини в своята голяма юбилейна изложба от 6 до 25 март 2025 г. в пространството на Зала "2019" към Градска художествена галерия – Пловдив.  Откриването е от 18 часа.  Пачаманов е автор на 47 самостоятелни изложби в България, Швейцария, Италия и САЩ. При..

обновено на 06.03.25 в 09:42

Бояна Илиева представя книгата "Жажда" в Етнографския музей

Творчески тандем, майка и дъщеря, представят тази вечер книгата “Жажда” в Пловдив.   Автор на стиховете и разказите е Бояна Илиева, а картините са на Радина Росенова. След дълги години в чужбина двете се завръщат в България.  Връщането им към корените ги зарежда с творчески импулс да разпространяват българските символи по цял свят. Съдават..

публикувано на 06.03.25 в 07:39

Премиера на документалния филм "Моето име е Минко" в Пловдив

Прожекция на филма "Моето име е Минко" за световноизвестния български учен - физик проф. Минко Балкански ще се състои днес в Пловдив.  Това  е най-големият съвременен дарител в областта на образованието у нас.  Неговата невероятна история на малкото селско момче, което тръгва за Франция едва на 16 години, за да сбъдне мечтата си да стане голям..

публикувано на 06.03.25 в 07:10