Служебният министър на транспорта, информационните технологии и съобщенията Георги Тодоров и кметът на община Карлово д-р Емил Кабаиванов откриха тренировъчна площадка по безопасност на движението в двора на СУ „Васил Левски“. Инициативата е по повод Деня за безопасност на движението по пътищата.
„Опазването на живота и здравето на нашите деца трябва да бъде първостепенна наша споделена грижа. Да не разчитаме само на държавните и общинските институции по отношение формирането на правилата и спазването им от страна на децата. Деца, никога не трябва да подценявате опасностите на пътя. Учете и съблюдавайте правилата за движение!“ се обърна министърът към присъстващите учители, родители и деца. „Целта е нула жертви по пътищата“, подчерта още той.
Д-р Кабаиванов благодари на министър Тодоров за реализацията на този проект. Площадката е предвидена за обучение и тренировка на деца от начален курс от всички училища и детски градини в Карлово.
Ученици от СУ „Васил Левски“ с тротинетки направиха демонстрация, спазвайки правилата на движение, под ръководството на полицейски инспектор Тодор Стоянов и младши полицейски инспектор Атанас Мутафчийски от РУ Карлово.
Кметът на Пловдив Костадин Димитров откри форум в Дома на културата „Борис Христов“ по повод честването на 15 години от националната кампания „Чудесата на България“, организирана от вестник „Стандарт“. На събитието присъстваха заместник-министърът на културата Тодор Чобанов, Амелия Гешева - съветник в екипа на министъра на туризма Мирослав Боршош,..
Пловдивският окръжен съд наложи най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ на турския шофьор Саид Саатчиоглу. Той беше задържан, след като в квартирата му в Пловдив полицията откри 6 килограма кокаин и малки количества други наркотични вещества. Срещу него е било повдигнато обвинение за държане с цел разпространение на кокаина...
Пловдивска медико-диагностична лаборатория осъди след десетгодишна съдебна сага прокуратурата на Република България заради запечатването й по подозрение за работа с фалшиви направления за изследвания, съобщиха от Апелативния съд. Съдът отмени решението на окръжните магистрати, с което е отхвърлен предявеният граждански иск от частната..
От днес започват Дни на Италия в Карлово. Първото издание на феста е тази вечер с концерт на Военния духов оркестър на 61-ва Стрямска бригада и с DJ парти и летен бал на открито. В събота проявите продължават с италиански брънч в градината до библиотеката и с демонстрации и дегустации на италиански кулинарни изкушения – пица, кафе, сладкиши,..
От началото на 2025 година в региона на Южна България се наблюдава значително увеличение на случаите с висцерална лайшманиоза – тежка паразитна инфекция, която засяга вътрешните органи и може да бъде фатална, ако не се лекува своевременно. За това алармират от Клиниката по инфекциозни болести и паразитология към УМБАЛ „Свети Георги“ -..