Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бъдещи млади медици полагат приемен изпит

| обновено на 02.07.21 в 07:29

Медицинският университет в Пловдив провежда днес изпит - тест за прием в трите магистърски програми - медицина, фармация и стоматология. За него са подали документи 1279 кандидат - студенти от Пловдив и страната.

Председател на комисията е проф. Ани Белчева, заместник-ректор на медицнския вуз. Тя съобщи, че изпитът ще се проведе в над 20 аудитории в града, защото се спазват противоепидемичните мерки.

Общата продължителност е 4 часа, като едва след втория час залата може да се напуска. Припомням, че миналата година за едно място се състезаваха по 6 кандидат-медици. 

Тази година държавният план-прием не е променен, като отново има места и за платено обучение, според преценка на академичното ръководство. 

Медицина ще учат 146 студенти, 88 фармация и 73 стоматология.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Цветен маратон спира временно движението в район "Тракия"

Провеждането на спортното събитие "Цветен маратон" налага спирането на движението в пловдивския район "Тракия".  От сутринта до приключването на кроса се сппира трафика, включително и на автобусите от масовия градски транспорт, по бул. "Освобождение"- южно платно – от кръстовището с бул. "Асеновградско шосе" до кръстовището с ул. "Свети Княз Борис..

обновено на 04.10.25 в 12:10

Близки на 6-годишния Ангел протестираха пред клиниката, в която детето почина

"Детският живот няма цена"  - плакат с този надпис  издигнаха  близки и приятели на семейството на 6-годишния Ангел  пред пловдивската клиника, в която детето почина при стоматологична манипулация под упойка.  Припомням, че случаят беше проверяван от здравната инспекция и прокуратурата, а обвинение беше повдигнато на анестезиолога д-р Пламен..

публикувано на 04.10.25 в 12:05

Протестите в Труд продължават докато кметовете поемат отговорност

Протестите на жителите на село Труд продължават докато кметовете на Пловдив и Марица поемат публична отговорност за редовна автобусна връзка. Това заявиха от сдружение "Бъдеще за Труд", след като в петък  транспортното минстерство съобщи, че до 100 дни се очаква трайно решение на проблема.  До 100 дни може да има директен автобус от Труд до Пловдив..

публикувано на 04.10.25 в 09:53

Близки на починалото след упойка дете протестират отново пред болницата

Близки и приятели на семейството на 6-годишния Ангел, който почина при стоматологична манипулация в пловдивската „Медикус Алфа“ организират днес нов протест пред клиниката. Това съобщи в социалната мрежа майката на починалото дете Магдалена Райчева. Тя призова всички техни приятели, познати и колеги да дойдат и да подкрепят протеста. Семейството..

обновено на 04.10.25 в 08:56

Алпинисти и любители изкачват сградата на община Пазарджик

Десетки любители-катерачи  ще включат в изкачването на най-високата сграда в Пазарджик - на общинската администрация. Тя е висока 60 метра с външен релеф, който позволява не само класическо, но и спелио катерене.   Основен организатор на събитието е "Планинско спасяване", със съдействието на  "Пещерно спасяване"  и община Пазарджик...

обновено на 04.10.25 в 08:56