Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

КЦМ празнува 60-годишен юбилей

| обновено на 06.07.21 в 06:32

С две мащабни събития през изминалите почивни дни КЦМ 2000 Груп отбеляза своя 60-годишен юбилей – фамилен празник в местността Копривките и празничен концерт спектакъл „Пътят на нашите метали“ на Античен театър - Пловдив.

Традиционният фамилен празник на КЦМ тази година бе проведен на 3 юли с отличаваща се със своята пищност и мащаби програма. Денят започна със старта на празничния крос под надслов "20 километра за 20 години Община Куклен", в който взеха участие 65 бегачи. Община Куклен осигури награди за всички участници, а КЦМ отличи победителите при мъжете и при жените с юбилейно златно кюлче от 1 грам, произведено в Обособено производство за благородни метали на КЦМ.

Храната и напитките на празника бяха осигурени от рожденика, а най-вкусен бе осветения за здраве курбан, приготвен лично от шеф готвач Иван Звездев.

Денят продължи с много музика, хорá и танци заедно с танцьорите от Фолклорен ансамбъл „Българе“ и изпълненията на Глория, Виевска фолклорна група и на родопския певец Любомир Петов, който огласяше Копривките под съпровода на гайдата на Стефан Янев.

На отделна сцена бяха наградени с юбилейно златно кюлче от 1 грам работещите в КЦМ 2000 ГРУП, които тази година празнуват своя 25 годишен трудов стаж в дружествата от Групата. Награди имаше и за децата, творили в конкурса за детска рисунка на тема "Светът на цветните метали", в който взеха участие повече от 70 малки художници.

Най-щастливи на празника бяха най-малките членове на Фамилия КЦМ, които творяха в детските работилници за плетене на царевична шума и рисуване върху стъкло, яздеха, спускаха се с въжен лифт и се забавляваха с актьорите от Държавен куклен театър – Пловдив.

Ден по-късно – на 4 юли, КЦМ зарадва своята голяма фамилия, партньорите и приятелите си с вълшебно музикално приключение. Грандиозният концерт спектакъл „Пътят на нашите метали“ взриви сцената на Античен театър - Пловдив с впечатляващите танци на Фолклорен ансамбъл „Българе“ и със страхотните музикални изпълнения на солистите на хор „Ваня Монева“, Теодосий Спасов, Михаела Филева, Миро, Бела Си, квартет „Интро“, трио сопрани „Ле Контесе“ и още много обичани музиканти и изпълнители.

Двете събития са само част от мащабната програма, с която КЦМ ще отбележи своята впечатляваща 60 годишнина.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Футболист от френската Лига 1 кара проби в Ботев

Ботев (Пловдив) е напът да осъществи още един много силен трансфер. “Канарчетата” са близо до подпис с бившия играч на Бордо – Енок Кватенг. Кватенг е свободен агент, а за последно е играл в турския Анкарагюджю. 28-годишният футболист е роден във Франция, но има ганайски корени. Кватенг обаче е без отбор от януари 2024 година и не е играл вече..

публикувано на 12.07.25 в 15:28

Ботев загуби с 1:2 от Берое

Берое победи Ботев Пловдив с 2:1 в приятелски мач, игран на стадион „Христо Ботев“.  Спарингът се игра пред около 3 000 зрители, а от "жълто-черния" клуб го бяха анонсирали като "емблематично завръщане на стадион “Христо Ботев". Преди началото на срещата „канарчетата“ посрещнаха с „Добре дошъл“ обратно у дома Тодор Неделев. Полузащитникът се завърна на..

публикувано на 12.07.25 в 15:24

Ботев с още един вратар

Ботев Пловдив представи вратаря Християн Славков, който за последно игра в бронзовия медалист в първенството Черно море. „Канарчетата“ представят втори вратар за настоящото лято. Преди дни с клуба от стадион „Христо Ботев“ парафира Даниел Наумов. За Славков това се явява завръщане при „жълто-черните“. Именно от „Колежа“ той пое към морската столица..

публикувано на 12.07.25 в 15:20
Тодор Неделев

Ботев отстъпи с 1:2 на Берое в контрола

Ботев (Пловдив) загуби с 1:2 от Берое (Стара Загора) в контролна среща. Спарингът се игра пред около 3000 зрители на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив. Преди началото на мача на терена се появи Тодор Неделев, който беше посрещнат с бурни аплодисменти от „жълто-черните“ фенове. Първото положение дойде в 16-ата минута, когато капитанът Ивелин Попов..

публикувано на 12.07.25 в 09:02

Ботев привлече юноша на Бенфика

Ботев (Пловдив) осъществи пореден трансфер, след като 23-годишният дефанзивен халф Енрике Жоку се превърна в седмото ново попълнение на клуба. Той е юноша на Бенфика, а за последно е играл за Апоел Тел Авив. Ето какво написаха от клуба: "Ботев (Пловдив) привлече 23-годишния полузащитник Енрике Жоку. Дефанзивният халф е седмото попълнение в лятната..

публикувано на 11.07.25 в 16:59