По-добър ли си от вчера? Помогна ли днес? Ще спасиш ли утре? Утвърдителните отговори на тези въпроси могат да бъдат вход към Доброволното формирование „Пловдив 112“.
До средата на този месец то продължава с набирането на доброволци, а всички, които искат да знаят повече за дейността на доброволното формирование и да разберат как могат да станат част от неговия екип – могат да го направят още утре. Това е и поводът да ви срещнем "Точно днес" с ръководителя на формированието при община Пловдив Атанас Даков и Милена Тодорова, която участва в акциите и отговаря за логистиката.
ДФ "Пловдив 112" е създадено преди 8 години, а екипите му се отзовават на всяка кризисна ситуация – от голямото наводение във варненския квартал Аспарухово, през огромния пожар над Рилския манастир до извънредната епидемична обстановка и летните бури в Пловдив.
През март миналата година "Пловдив 112" работи без прекъсване повече от 50 дни – доставя храна и лекарства на хората под карантина за хиляди жители на Пловдив, които по време на най-строгите пандемични мерки бяха лишени от тази възможност. Така за близо два месеца доброволците работят почти 3 хиляди часа и изминават над 5 хиляди километра. Помощта, която оказват обаче не попада в цифри, рамки и ограничения.
Чуйте повече в прикачените звукови файлове
През 2025 година България отбелязва 1170 години от създаването на кирилицата. През изминалото хилядолетие кирилицата е претърпяла дълбоки трансформации — от ръкописните букви на монасите до дигиталните шрифтове на съвременността, тя е отразявала както културните, така и технологичните промени на българската действителност. Докато азбуката и..
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..
Балната дреха трябва да отговаря на характера на абитуриента, да подчертае личността му. Това каза дизайнерът Иван Донев. Той добави още, че тенденции в официалните дрехи няма. Важно е да се подчертаят предимствата на фигурата. „Все повече младежи избират да не бъдат облечени във вечерни дрехи, а да посветят средствата за..
Само една изпитна работа в Пловдив и областта е анулирана , защото ученичка е използвала плеър, за да преписва от него. Не са явили само 28 зрелостници на втората матура. Иванка Киркова, началник на РУО-Пловдив съобщи, че изпитът по Информационни технологии е бил затруднен, поради технически сривове . На този изпит няма да останат..
"Приемането на християнството от българския княз Борис Първи е цивилизационен избор", посочи проф Христо Матанов, историк, медиавист и византолог. През тази година се честват 1160 години от покръстването на българите. "Той приема една религия, която е нова и отхвърля езичеството на славяни и прабългари. Не е лесно да се направи такъв избор...