„Г-н Слави Трифонов обеща да направи правителство и съм сигурна, че интелигентните млади хора в този кабинет ще осъществят промяната под ръководството на Парламента. Защото ние сме парламентарна република и Парламентът решава, а не някой друг".
Мика Зайкова добави, че не е важно кои ще са министрите и министър - председателят, а са важни приоритетите на правителството. "Всички те фигурират почти по еднакъв начин в повечето програми на всички партии. Аз обаче съм в Парламента, за да могат пенсионерите да живеят човешки, българите да останат в България, да не се развалят семейства и децата да имат бащи. Най-важно за мен е да се повишат доходите доходите, които идват от работа и песнии, както и да се облекчи данъчната тежест".
Мика Зайкова заключи, че обявявайки приоритетите си днес, Слави Трифонов не е акцентирал върху приоритета доходи, може би, защото той ще бъде първият, които ще реши новото правителство.
Зайкова отказа да коментира личността на предложения за премиер Николай Василев. "Мисля, че отдавнашна негова е стартиране на приватизацията на ББР, но той не може да започне този процес сам. Ние ще го обсъдим в парламента и тогава ще вземем решение", коментира в отговор на въпрос Мика Зайкова..
Тя заяви, че ИТН ще търси подкрепа от всички партии с прогресивно мислене, от всички партии на ХХIвек. "В тази категория не попадат някои партии на статуквото, предвид образователното ниво на електората им".
В заключение Мика Зайкова припомни, че предстоят президентски избори, а три месеца преди тях не може да се формира служебно правителство и това е още един фактор, който може да убеди новите депутати да одобрят правителството, което се предлага от ИТН.
"Важно е какво искаме да направим и къде да стигнем. Мисля, че правителството ще бъде одобрено, макар и с прескърцване, трудно ще му бъде да работи и надали му предстои четиригодишен мандат. Надявям се 46 НС да изкара поне половината от мандата си", каза още пред Радио Пловдив Мика Зайкова.
В Световния ден на психичното здраве 10 октомври говорим открито за тревожността като ежедневие. И макар че 60 от всеки 100 българи имат психични проблеми, окуражаващо е, че бариерата на стигмата върху психичното здраве постепенно се вдига. Трамплинът бе COVID-кризата, след която бележат ръст депресиите, паническите разстройства, деменциите (и то..
Колко сериозна е кризата с публичните финанси? Възможно ли е отново да бъде прикрит рекордният бюджетен дефицит на страната ни? А рискът от дългова спирала? Предизвикателствата пред „Бюджет 2026“ – първата за България финансова рамка в евро коментира икономистът Димитър Чобанов от Института по икономики и политики в УНСС. Той посочи, че..
Събират средства за спешен ремонт на църквата „Свети Архангел Михаил“ в Дълго поле, която е на почти век. Покривът й от дълги години е компрометиран и има нужда от основен ремонт, за да се запазят стенописите и иконите. До момента са правени частични, козметични ремонти, обясни отец Янко. За целта са необходими 40 000 лева. Събрана е само..
Организацията за извънредните избори зда общински съветници в Пазарджик в неделя, 12 октомври, върви по график, каза за Радио Пловдив Стефан Димитров, председател на ОИК Пазарджик. Той съобщи, че има постъпили сигнали за нерегламентирано поставяне на агитационни материали и два сигнала за купуване на гласове, които са препратени към прокуратурата...
Липса на добиви заради сушата; източена вода от язовирите заради ВЕЦ-ове, които са собственост на политици и депутати; липса на пазари - това са само част от причините всички в сектора зърнопроизводство да сме пред фалит . Няма вода за напояване, тъй като през зимата, когато токът е скъп, водата се източва през частните ВЕЦ-ове,..