В Карлово днес е кулминацията на тържествата, посветени на 184-та годишнина от рождението на Васил Левски, които тази година са под патронажа на президента Румен Радев. Денят е и празник на град Карлово.
Проявите започват в 9.00 ч. с тържествена литургия в храма „Св. Николай“ и с поднасяне на цветя през паметника на майката на Апостола Гина Кунчева. От 10.15 ч. тържествено ще бъдат издигнати знамената на България и Карлово и ще бъде отслужен молебен за здраве и благоденствие. След това ще бъдат посрещнати участниците в националния поход „По стъпките на Апостола“, които тази година са рекорден брой – над 260 души.
В Националния музей „В. Левски“ ще бъдат връчени наградите на фондация „В. Левски“ и местния комитет „В. Левски“, а вечерта ще бъдат наградени победителите в националните конкурси, посветени на Апостола на свободата.
Вечерта от 21.00 ч. е началото на тържествения митинг заря, на който се очаква слово да произнесе президентът Румен Радев. Проявите ще завършат с празнични илюминации.
С поклонение пред паметника на Васил Левски на централната алея на Бунарджика и полагане на венци и цветя в Пловдив ще бъде почетена 184-та годишнина от рождението на Апостола на Свободата.
Слово ще произнесат Юлия Друмева и Матю Бецински ученици от Националната гимназия за сценични и екранни изкуства – Пловдив с преподавател Зоя Капон, участници в Националния проект „Народните будители и Аз“.
Водещ на честването ще бъде актьорът от Драматичен театър Пловдив – Ивайло Христов.
По традиция в церемонията участват представителни формирования от Пловдивския гарнизон, военен духов оркестър, венценосци, членове на Общински комитет „Васил Левски“ и комитет „Родолюбие“.
Пловдивска област продължава да заема шесто място по заплати сред 28-те области в страната, показват данните на Териториалното статистическо бюро- Юг за последните три месеца на миналата година. С най-висока средна месечна работна заплата е столицата - 3 287 лв. Средната месечна работна заплата за област Пловдив е с 16.3% по- ниска и от..
Планираме да започнем процедура по отдаването на концесия на летище Пловдив. Това обяви вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов по време на среща с авиационната индустрия, съобщи пресцентърът на Министерството на транспорта и съобщенията. „В авиацията ни трябва да има повече бизнес и по-малко държава. Привърженик съм на..
Само за 1 месец в полицейското управление в Стамболийски са получени 2 сигнала за опити за телефонни измами, които са предотвратени само благодарение на щастлива случайност. Кметът на общината Петър Неделев разказа, че и в 2-та случая става дума за възрастни хора, от които по телефона са поискани големи суми пари за операции на близки хора...
Община Сопот модернизира уличното осветление по проект, финансиран от Плана за възстановяване и устойчивост. По проекта са монтирани 1166 нови енергоспестяващи улични осветителни тела, съоръжения за производство и съхранение на електрическа енергия от ВЕИ за собствено потребление, както и нови 25 табла за улично осветление, които разполагат със..
Директорът на РДПБЗН-Пловдив ст. комисар Васил Димов е пожарникар за 2024 година, съобщиха от пресцентъра на МВР. Той получава наградата за безупречния си професионализъм, себеотрицание и управленски умения при гасенето на мащабните горски пожари през миналата година в Пловдивско, някои от които продължиха над 3 денонощия. Освен горските, в..