Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Спешна помощ-Пазарджик с подписка срещу ниското заплащане

Медиците от Спешната помощ в Пазарджик  организираха протестна подписка срещу заповедта на здравния министър  Стойчо Кацаров, според която медицинските работници от Спешното звеното ще получават по 11 стотинки за всяка минута, в която са били в контакт с доказано заразен с Ковид пациент. 

Според лекарите и медицинските сестри от областния център, това е унизително отношение към труда им. Подписката е разпространена  и в останали 26 спешни центрове в страната, каза медицинската сестра и синдикален лидер Димитрия Димитрова. 

"Искаме с тази подписка да попитаме Министъра на толкова ли оценява нашия живот? Защото в нашия център дадохме жертви и сме поели инициативата да информираме останалите 26 центъра да съберат подписи, които ще занесем пред МЗ и, ако няма резултат, ще предприемем по-интензивни действия. Ще направим и протест" беше категорична синдикалния лидер.

"Тези 11 стотинки трябва да заменят онези 1000 лв, които получавахме. Те трябва да се дават като стимул за риска, който поемахме". 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Събират се номинации за кампанията "Пловдив - град на доброто"

От 11:00 до 17:00 ч. пред стълбите на Каменица учениците от Професионалната гимназия по хранителни технологии и техника ще събират писмени номинации в кампанията „Пловдив – град на доброто“.   Едноименният конкурс стартира точно преди месец за 14-а поредна година. Той отличава хората, допринасящи със своите дела за развитието на града и общността...

обновено на 28.05.25 в 07:22

Два дни безплатни прегледи за различни заболявания в Пловдив

Два дни безплатни профилактични прегледи за превенция рака на кожата ще се проведат в Пловдив. В мобилен кабинет на площад Централен медици ще обследват доколко рискови са бенките.  Прегледите са част от кампанията за обществено здраве #SaveYourSkin. В рамките на кампанията  през последните 3 години в България са извършени над 4000 безплатни..

публикувано на 28.05.25 в 07:22

Затваря се пътят Първенец - Марково

Днес изцяло се затваря за движение пътят Първенец-Марково. Забраната важи в часовете от 8:00 до 17:00 часа.  Причина е строително-ремонтните дейности, които се извършват по отсечката, съобщават от община Родопи.  Припомням, че пътят Първенец – Марково бе затворен за 3 дни и през миналата седмица също заради ремонт. 

публикувано на 28.05.25 в 06:33

"Некоректно" обвинение смени съда по делото на медиците, точили НЗОК

Делото срещу петимата медици, обвинени, че с фиктивни прегледи са източили повече от 300 000 лева от Здравната каса, се препъна още на разпоредителното си заседание в Районния съд.  Адвокатите на обвиняемите убедиха съда, че повдигнатото от Районната прокуратура обвинение е некоректно и компетентна да се произнесе по този вид престъпление е..

публикувано на 27.05.25 в 17:07

За три дни хванаха 7 пияни и дрогирани в Пловдив и областта

Седем пияни и дрогирани шофьори са задържани през почивните дни в Пловдив и областта.  В града са задържани двама мъже на 38 и 42 години, седнали зад волана след употреба на алкохол около 2 промила.  Заради отчетени подобни стойности на дрегерите в ареста са още 48-годишен, управлявал нерегистриран скутер в Белащица и 65-годишен мъж от..

публикувано на 27.05.25 в 12:16

Свързани новини

Снимката е илюстративна

Министерство на здравеопазването уточни кога спешните медици получават допълнителни 1000 лева

Във връзка с постъпващи запитвания от служители на ЦСМП, относно правилата за определяне на размер на сумите, заплащани от Министерството на здравеопазването за допълнителни възнаграждения за постигнати резултати, работещи при неблагоприятни условия н а труд по време на обявеното извънредно положение, съответно на извънредната..

публикувано на 29.07.21 в 21:04