Шест къщи са изгорели при големия пожар, който избухна този следобед край хисарското село Старосел. Огънят е тръгнал от сухи треви треви около цялото село, пламнала е и близката борова гора, съобщи главен инспектор Димитър Бришимов от Пожарната в Пловдив.
Екипаж от 24-а авиационна база Крумово с вертолет „Кугар“ също се включи в гасенето на огъня край Старосел.
Военни от 61-ва Стрямска механизирана бригада също помагат за овладяването на огнената стихия по молба на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“.
Към 19.30 ч. борбата с огъня продължи за неговото изтласкване извън периметъра на населеното място, с помощта на още пристигнали пожарни коли и участието на военнослужещи с техника, съобщи директорът на оперативните дейности в Националната служба - старши комисар Красимир Шотаров.
Опасността за Старосел вече е ликвидирана - заяви Красимир Шотаров
Евакуирани са обитателите на унищожените жилища, никой не е пострадал, увери кметът на Старосел Матея Гудев.
Добрата новина - огънят е спрял и се отдръпва извън селото и вече няма опасност за нови бедствия, каза още Матея Гудев.
Пенка Ганева, кмет на община Хисаря съобщи за пожари в с. Кръстевич и при хижа "Бунтовна". Търсено е и съдействие от пожарните служби в Стрелча и Карлово.
Огънят първоначално обхвана 4 къщи, каза по-рано директорът на пловдивската дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" комисар Георги Мангараков. Фронтът е от югозапад. Пожарът върви към гората. Положението в село Кръстевич също е критично, тъй в селото няма вода. В потушаването се очаква да се включи и хеликоптер.
От пресцентъра на полицията в Пазарджик съобщиха, че за пожара в района на Хисаря са изпратени и две пожарни коли от областната противопожарна служба.
Пострадали няма.
Видеото е предоставено от Венцислав Марков
Жестоко убийство на млад мъж в Мадан бе разкрито за часове. 23-годишният Костадин Кабаджов е издъхнал след тежък побой, а тялото му бе открито в реката. Осем души са задържани, свързани с убийството на млад мъж снощи в Мадан. 23-годишният Костадин е починал след побой, а мотивът най-вероятно е спор заради момиче и криворазбрана мъжка чест,..
Възстановено е нормалното движение на автомобили по ремонтирания участък на Голямоконарско шосе. Трафикът в участъка от Хладилника до отбивката за Царацово не е спиран, откакто започна реконструкцията. Движението за автомобили обаче беше ограничавано от пътни знаци и табели. Сега този проблем го няма. Единствено за кратко се ограждат участъците, в..
Разследващи от пловдивската Икономическа полиция разкриха схема за присвояване на чужда собственост в големи размери. Задържан е 42-годишен шофьор на камион, който отклонил стока на водеща фирма за матраци, предназначена за износ в Румъния. Срещу него е образувано досъдебно производство по сигнал, че на фирмата е нанесена щета за 77 000 лева,..
Лека кола влетя в аптека на ъгъла на улиците „Богомил“ и „Родопи“ в Пловдив снощи около 22 часа. Инцидентът става след като заради отнето предимство колата се блъска с такси, отскача от платното и влиза в сградата с цялата си предница. Няма пострадали хора. От полицията съобщиха, че на виновния шофьор е съставен акт за нарушение..
Пловдивската полиция издирва млада жена, заподозряна за кражба на стоки от дрогерия на ул. „Тракия“ 54 а в града. Откраднати са 2 козметични продукта за лице на обща стойност над 12 0лв. При преглед на записите от видеокамерите станало ясно, че млада жена изважда артикулите от опаковките им с етикети за защита от кражба, прибира ги в чантата си..