Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Стоев свиква утре Областния съвет за бедствия и аварии

За наше щастие големите пожари в областта са овладени, заяви в интервю за Радио Пловдив областният управител Ангел Стоев.

Той добави, че свиква утре в 11.00 ч. Областния съвет за превенция на риска от бедствия и аварии с представители на всички общини в Пловдивска област. „Най-важната ни задача е да подобрим координацията между общинските и областния съвет за превенция на бедствия и аварии“, добави областният управител.

В областния съвет освен членове на общинските администрации влизат още представители на полицията, пожарната и командира на Пловдивския гарнизон, тъй като се използват и сили на армията за потушаване на пожари.

Стоев подкрепи идеята на кмета на община Хисаря Пенка Ганева да обяви частично бедствено положение в Старосел и Кръстевич заради пожарите.

Областният управител отново призова кметовете на общини да организират доброволни отряди и екопатрули, които да наблюдават непрекъснато територията. Той призова и гражданите при най-малко съмнение за пожар да сигнализират на телефон 112 или съответното кметство, за да се овладее максимално бързо.

„Има и недостиг на вода, село Кръстевич, където също бушува пожар, е такъв пример. Имаше наситеност с хора и техника, но вода нямаше“, допълни областният управител.

Той обясни, че на първо време на пострадалите помага съответната община, а после – държавата чрез областната управа и Междуведомствената комисия по възстановяване и подпомагане. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Истината за ДПС е зад сцената, ПП-ДБ помпат рейтинга на Пеевски

90% от истината за ДПС е зад сцената, каза по повод последните събития политическият анализатор и ПР експерт Диана Дамянова. По думите й единственото, което е спъвало Пеевски за пълното поглъщане на партията е съдебното дело на Джевдет Чакъров за това кой управлява партията /днес Чакъров оттегли жалбата си, а преди това напусна и..

публикувано на 28.05.25 в 16:32

Трансплантирани спортисти отиват на Световни игри в Дрезден

Симеон Танчев и Йоана Зотева от Пловдив ще участват в Световните игри за трансплантирани това лято в Дрезден. 39-годишната Йоана Зотева е с две бъбречни трансплантации през 2012 и 2020 година. Тя е състезател на националните игри за трансплантирани в България със спечелени златни медали по тенис на маса и бадминтон. Участвала е в редица..

публикувано на 28.05.25 в 16:17

Осъзната е нуждата да се води война с нарушителите на пътя

Ако в рамките на един месец не се види значителна промяна в инцидентите по пътищата, министър-председателят ще предложи структурна промяна в тол управлението, в Агенция „Автомобилна администрация“, Пътна полиция и Държавна агенция „Безопасност на движението по пътищата“. От МВР обещаха да засилят контрола по пътищата, като в него се включат..

публикувано на 28.05.25 в 16:07

Политиците са безпомощни, МВР - развихря фантазия

Лицето на българските политици е отвратително за народа и безпомощно в европейски контекст. В също време фантазията на МВР се развихря що се отнася до пътния травматизъм и надпреварата за поръчване на максимално безсмислени артикули.   Така политическият пр Арман Бабикян обобщи събитията от последния месец – обявена обществена..

публикувано на 28.05.25 в 11:35
Румен Драганов

Летният сезон ще е силен, стигаме нивата от 2019 година

Предстои силен летен туристически сезон, по-добър от миналогодишния. Това прогнозира Румен Драганов от Института за анализи и оценки в туризма в програма "Точно днес" на Радио Пловдив. Според него прогнозите се базират на ранните записвания, които се движат много добре на основните пазари - Германия,  Великобритания и Полша.  "Миналата година..

публикувано на 28.05.25 в 11:17