Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Протест затваря кръстовището на Баня Старинна следобед

| обновено на 11.08.21 в 10:11


Сдружението на заведенията в България и Българската асоциация на заведенията  организират протест под надслов "Бизнесът отвръща на удара". 

В Пловдив за два часа от 16 до 18 часа ще бъде затворено кръстовището на булевардите „Цар Борис Трети Обединител“ и „Шести септември“ до „Баня Старинна“. 

Недоволството на собствениците и работещите в заведенията е по повод очакваното ново затваряне заради противоепидемичните мерки. 

Организаторите определят ограниченията като "дискриминационни". 

Протести ще има и в София и Варна, а от двете браншови организации се заканват те да се ежедневни.

В интервю за Радио Пловдив председателят на Българската асоциация на заведенията Ричард Алибегов заяви, че протестите днес са предупредителни. С тях собствениците искат да покажат, че не са съгласни с евентуални рестриктивни мерки. Те се обявяват срещу възможността да се намали капацитета на 30% на заведенията и ограничаването на работното време до 23 часа, тъй като това автоматично означава затваряне на баровете и нощните клубове.

Цялото интервю с Ричард Алибегов можете да чуете в звуковия файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Кола блъсна дете и мъж на пешеходна пътека в Пловдив

4-годишно дете и 40-годишен мъж са откарани в болница, след като били блъснати от лек автомобил на пешеходна пътека в Пловдив.  Инцидентът е станал на  кръстовището между бул. "Освобождение" и ул. "Княз Борис", съобщават от МВР.  Сигналът е получен около 17.15 ч.  Според предварителната информация мъжът и детето пресичали на пешеходна пътека, когато..

публикувано на 16.10.25 в 19:16

ВиК Пловдив е на седма позиция в страната по загуби на вода

Комисията за енергийно и водно регулиране извърши анализ на причините за нарушения достъп до питейна вода през 2025 г. в някои региони на страната, в резултат на зачестили проблеми с безводието. Ключов елемент на извършения анализ, изготвен в резултат на извършени проверки на ВиК дружества в страната, е и до каква степен те са изпълнили поставените им..

обновено на 16.10.25 в 17:37

От понеделник платеното паркиране в Смолян се разширява

Община Смолян връща отново зоните за платено паркиране, отменени от Върховния административен съд. От община Смолян информират, че от  20 октомври - понеделник влиза в сила актуализираната Наредба за реда, престоя и паркирането на пътни превозни средства на територията на общината.  ВАС отмени решение на местния парламент в Смолян, с което през..

обновено на 16.10.25 в 17:36

Над 2 тона марихуана са иззети при спецакция в с. Мирянци

Над 2 тона марихуана иззеха криминалисти от Пазарджишкото районно управление при спецоперация в землището на село Мирянци. В земеделски имот били засети множество насаждения канабис. Изкоренени са 276 растения, като са установени над 2208 килограма зелена маса от марихуана.  Задържан е 27-годишен мъж от село Мирянци, като работата по случая..

публикувано на 16.10.25 в 17:00

Област Пазарджик е включена в "Европейско здравно интервю"

Общо 19 населени места в Пазарджишка област ще бъдат обхванати в изследването "Европейско здравно интервю" на Националния статистически институт, съобщиха от Териториално статистическо бюро -  Юг. На територията на област Пазарджик проучването ще се проведе в градовете Белово, Велинград, Ветрен, Пазарджик, Панагюрище, Пещера, Ракитово, Септември, както..

публикувано на 16.10.25 в 15:17