Неин двигател е Румен Караджов, който е и здравен и образователен медиатор в района на Карлово, работи в ПГ по Икономика "Тодор Влайков" в Клисура. .
През тази седмица организацията стартира две кампании, които ще подпомогнат децата на социално слаби семейства за първия учебен ден.
С наближаването на новата учебна година, най-важната задача е набавянето на материали за училище, дрехи и обувки за деца, които имат желание да учат, но родителите им са затруднени да осигурят дори тетрадки и здрави маратонки. Затова фондацията се обръща отново за помощ .
Едната кампания е за дарения на тетрадки и учебни пособия за 50 деца от бедни семейства. Втората молба за помощ е по още едно бюджетно перо - дрехи и обувки.
"Дали в гардероба ни няма здрави поизоставени обитатели, готови да зарадват 100 ученици в нужда от селата Розино, Певците и Баня, така че те да посрещнат по-хладните сезони, снабдени и с подходящи дрехи и обувки? Дори най-малката помощ е от значение и ще бъде приета с признателност, казва Румен Караджов и призовава да бъдем единни и да си помагаме в нужда.
Разговорът с него може да чуете в прикачения звуков файл.
След серията тежки катастрофи в Пловдив през последните дни – сред които и трагичният инцидент на Околовръстното шосе, отнел живота на майка, баща и едното им дете – темата за пътната безопасност отново излезе на преден план. За причините и решенията e разговарът с осемкратния рали шампион на България и основател на Академията за безопасно шофиране..
Могат ли протестите да променят ситуацията в държавата? Въпросът идва след снощното бурното недоволство в София и днешния отзвук за преработка на проектобюдежета. А отговорите са някъде между силата на обществото и слабостите на политиците. Според психолога Пламен Димитров, когато говорим за сила и слабост, неизбежно се поражда конфликт. А..
На ресторант ще ни е по-скъпо през следващата година , прогнозира регионалният представител на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация (БХРА) за Пловдив Еньо Енев. По думите му секторът се присъединява към общото недоволство срещу проектобюджета за 2026 г., който според бранша не е приемлив. Енев подчерта, че за разлика от..
Професор Митко Димитров от Института за икономически изследвания на БАН анализира рисковете, свързани с новия държавен бюджет. Според него, ако бъде приет, България ще навлезе навлиза в опасна дългова спирала с очаквано увеличение на съотношението на дълга към БВП над 36%. Той критикува факта, че увеличението на разходите се финансира чрез нови заеми..
В отворено писмо Българската болнична асоциация (ББА) и Националното сдружение на частните болници заявиха, че категорично не са съгласни с предложените в проекта за бюджет на НЗОК за 2026 г. промени. Според тях механизмът за финансиране на заплатите на лекари и специалисти по здравни грижи чрез държавни трансфери през Касата е неправилен...