Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кметът Здравко Димитров с поздрав за първия учебен ден

На 15 септември приемете моите най-сърдечни поздрави по случай началото на новата учебна година. Тържествен ден, в който всички пожелаваме на добър час на нашето бъдеще и с трепет гледаме как децата ни прекрачват прага на детската градина и на родното училище, казва в поздравлението към учениците и учителите кметът на Пловдив  Здравко Димитров. 

Пандемията от коронавирус ограничи контактите между хората, дълго време децата се обучаваха онлайн. Нищо обаче не може да замени живото общуване - да са заедно в час и в свободното време, да комуникират без технологии, да създават нови приятелства.

Скъпи първокласници, днес започвате най-вълнуващото приключение във Вашия живот – това в света на буквите и науката. От сърце Ви пожелавам да бъдете упорити в преследването на мечтите си и уверени в способностите си, защото заедно с Вас ще бъдат Вашите учители.

На Вас ученици – на добър час, бъдете любознателни и упорити, винаги изпълнени с мечти и сила, за да ги постигате. Желая още по-големи успехи и резултати, които да Ви донесат удовлетворение и много радост!

Скъпи учители, огромно благодаря за всеотдайния Ви труд и обич, с които съхранявате образованието и науката и посрещате предизвикателствата на времето, за търпението и желанието, с които преподавате най-важните уроци на нашите деца. Дарявайте децата с любов и грижи, защото те от вас получават не само знания, но и житейски уроци как да израснат като добри и почтени хора. Пожелавам Ви здраве и мъдрост!                                                        



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Искаме минимален ръст на потребителската такса

Потребителската такса, заплащана в извънболничната помощ при посещение на общопрактикуващ лекар или стоматолог да стане 3,90 лева от 1 ноември, искат от Националното сдружение на общопрактикуващите лекари. Предлага се таксата за пенсионерите да е 1,95 лева. Личните лекари настояват също за законова промяна, която да изключи освобождаването на групи..

обновено на 07.10.25 в 16:59

Труд чака кметове и министри по плана за транспорта

Положението в село Труд наистина е нажежено!   Хората искат яснота и подробности.  Настояваме за общоселско събрание, на което да дойдат представители на властта.  Ако не дойдат министри и кметът на Пловдив, поне г-н Иванов да се вдигне от община Марица и да дойде при хората най - накрая, вместо да пуска прессъобщения и да обяснява как..

публикувано на 07.10.25 в 16:33

Всяка винарска изба у нас трябва да е атракция, както е в Австрия

Ефектът и ползите от домакинството на Пловдив на Глобалната конференция за винен туризъм, която приключва днес, коментира в програма "Ден след ден" проф. Бранимир Ботев, президент на Европейската лига за икономическо развитие Според него подобни глобални форуми не носят преки, а огромни индиректни ползи за винения бранш в България, стига да има..

публикувано на 07.10.25 в 15:35
Румен Радев - председател на Асоциацията на индустриалния капитал в България

Административното повишаване на заплатите е деструктивно

България продължава да е последна по размер на минимална работна заплата в Европейския съюз, дори и след готвеното увеличение от 1 януари 2026 година. Защо обаче работодателските организации се обявиха против повишението на минималното възнаграждение?  Според Румен Радев, председател на Асоциацията на индустриалния капитал в България (АИКБ),..

публикувано на 07.10.25 в 10:54

Младите медици простестират за достойно бъдеще в България

На национален протест под надслов „Стига лъжи“ излизат точно днес младите медици на България. Протестът започва в 17.30 часа на площада пред Министерсвото на здравеопазването. До недоволството се стигна след като шест месеца след първите протести, решения по техните искания няма, а законопроектът, с който трябваше да бъдат..

публикувано на 07.10.25 в 10:01