"Смятаме, че лекарска грешка е причината за смъртта на 18-годишния ни син Теодор, който почина преди дни в Клиниката по неврохирургия на УМБАЛ „Св. Георги“. Това заяви в интервю за Радио Пловдив бащата на момчето адвокат Йордан Давчев.
Прокуратурата вече проверява смъртта на младежа, който е бил приет в болницата заради удар в главата и леко до средно мозъчно сътресение след катастрофа. В УМБАЛ „Св. Георги“ също тече проверка.
Младежът е бил оставен за наблюдение в клиниката, тъй като повръщал след удара. Самият лекуващ лекар изпитваше съмнения дали трябва да го приемат в болница, разказа бащата.
Преди приема в болницата Теодор е бил адекватен, повърнал е няколко пъти на мястото на инцидента и вкъщи. Преди това е изследван с видеозон и скенер, установено е леко до средно тежко мозъчно сътресение, но без хематоми. Приет е за наблюдение в болницата.
Когато му отишли на свиждане, родителите заварили сина си сам в стая, в агония, инспирирал вода от повръщането. По-късно се задушил. По разказа на бащата от медицинския персонал му били дали силно болкоуспокояващо. Въпреки започналите животоспасяващи мерки, 18-годишният Теодор издъхнал.
„Случват се такива неща“, казал лекуващият лекар на родителите.
"Искам всички виновни да получат своите наказания", коментира адв. Давчев.
Той не е виждал документите от назначените експертизи.
Бащата на починалия младеж се надява справедливостта по случая да възтържествува.
Вицепремиерът и лидер на социалистическата партия и коалиция "БСП–Обединена левица" Атанас Зафиров определи проектобюджета за 2026 година като "най-социалния за последните две десетилетия " и заяви, че именно усилията на левицата са осигурили ръст на доходите, увеличение на минималната работна заплата, повишаване на майчинството за втората година и..
След всенощно бдение и света литургия рано тази сутрин с литийно шествие с чудотворна икона на свети Георги българският манастир “Свети Великомъченик Георги Зограф” на Света гора отбеляза есенния празник на свети Георги (по стар стил на 16 ноември), когато мощите му са пренесени от мястото на измъчването му в Лида в Мала Азия (днешния..
15 сигнала за поява на мечки в населените места са постъпили в Държавното горско стопанство - Карлово , това съобщи директорът инж. Златю Христов Кличев. Той уточни, че обажданията на гражданите са получени само за месец и половина. " Има щети по лозята и плодните дръвчета в района " - заяви Кличев. Последният случай през тази седмица е от..
Исторически момент за пловдивската медицина, вече разполагаме с две роботизирани системи, съобщиха от ръководството на УМБАЛ Каспела. Според тях по този начин - " Пловдив се превръща във водещ център за високотехнологична хирургия". За първи път лечебно заведение в града разполага с два високотехнологични хирургични робота, които работят..
Над 1700 килограма хранителни продукти събраха организаторите на благотворителната кампания „Купи и Дари“ само за ден в Пловдив. Количеството продукти, получени от дарители в първия ден на акцията е почти толкова, колкото за цялата кампания миналата година, когато бяха събрани над 2000 килограма , съобщи председателят на Ротари клуб Филипопол Хачик..