Пред актива на партията Борисов прогнозира 8 процента бюджетен дефицит до края на годината и трудни месеци за бизниса заради цените на тока и газа, както и спирането на средства за подпомагане на туроператори преработвали на земеделска продукция.
"Това е промяната. Промяната на цените е промяната всъщност", каза Борисов.
Според него понятието почтеностност, което е част от реториката на "Продължаваме промяната"означава да носиш отговорност.
"Ако бяхте почтени, обърна се Борисов към министрете от служебния кабинет, щяхте да направите не актуализация на нашия бюджет, а бюджет за следващата година. Или който не гласува за Румен Радев не е почтен и не от "цвета на нацията?!"
НА срещата лидерът на ГЕРБ призова актива да убеди хората да гласуват за ГЕРБ на 14 ноември, но изрази недоверие в почтеността на вота заради отказа да се броят квитанциите от вота и назначените четирима души в избораната адмивнистрация, които ще отговарят за флашките с данните.
"Кой ще ги наблюдава? Бойко Рашков? Аз не вярвам на Рашков. И на Радев не вярвам",заяви бившия премиер.
В следващия праламент ГЕРБ ще работи за състване на правителство, каза още лидерът на партията "независимо дали с нас или без нас". А по отношение на все още неоповестената кандитатурата на за президентент отговори, че че време до крайниия срок има, а сега тя "най - вероятно вълнува Румен Радев, защото "му е хубаво да е състезател с един кон сам да си тича".
По думите на Борисов след два месеца, това каето говори днес ще е истинска криза и тогава "въобще няма да има значение кой е президнет" В праламентарна република имат значение политическите партии, парламентарното мнозинство и отговорноста им в парламента с взетите решения".
Четири неправителствени организации обявиха бойкот на търговските вериги и магазини за хранителни стоки за днес Федерацията на потребителите в България, сдружение "За достъпна и качествена храна“, "Обединени пенсионерски съюзи“ и "Системата ни убива“ призоваха членовете и симпатизантите си да не пазаруват в знак на протест срещу високите..
Животновъди от района на Карлово излизат на протест пред Съдебната палата в Пловдив заради зачестилите случаи на кражби на селскостопански животни. Инициативата ще се проведе днес от 10:00 до 13:00 ч. в градинката пред Окръжния съд в Пловдив. Последният такъв инцидент е кражба на 7 телета от землището на село Каравелово. От националния..
Плувният басейн „Младост“ и детската железница „Знаме на мира“ да преминат под шапката на общинското предприятие „Младежки център“, ще гласуват на редовната си сесия днес общинските съветници. За целта ще бъдат променени структурата на предприятието и правилника за устройството и дейността му. След измененията 27 служители от общинското..
На учебния полигон „Црънча“ край Пазарджик български и испански военнослужещи от специалните сили ще демонстрират бойни способности, въоръжение и техника в рамките на учението на НАТО „Steadfast Dart - 2025“. То се провежда от 10 до 22 февруари в България, Румъния и Гърция. Ще бъдат показани действия по инфилтриране по способа „бързо въже“,..
Приходите от нощувки в Пловдив и областта през декември миналата година са 8,3 млн. лв., като от тях 7 млн. са от български граждани. Приходите от тях са се увеличили с 4,5% спрямо декември 2023 г., но при чуждите граждани има намаление с 2.0%. Това отчитат от Териториалното статистическо бюро – Юг в Пловдив. Само за година местата за настаняване..