Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Община Пловдив стартира строителството на "Гладно поле"

| обновено на 23.09.21 в 07:44

Община Пловдив започва строителството за подобряване на градската среда в зона за икономическо развитие „Гладно поле“ по Оперативна програма „Региони в растеж“.

Общата сума на проекта е 11 886 112  лева, като от тази сума безвъзмездната финансова помощ е малко над 9 млн. лв.

Проектът включва цялостната реконструкцията на 4 улици: северното платно на бул. "Санкт Петербург"  - в участъка от ул. "Богомил" до бул. "Освобождение"; ул. "Лев Толстой" в отсечката от  ул. "Ген. Радко Димитриев" до ул. "Богомил"; ул. "Богомил" в участъка от  ул. "Лев Толстой" до бул. "Санкт Петербург" и ул. "Генерал Радко Димитриев" в участъка от ул. "Лев Толстой" до ул. "Георги Странски".

Символичната първа копка на бул. "Санкт Петербург" № 131 ще направят кметът на Пловдив Здравко Димитров, председателят на Общинския съвет Александър Държиков, зам.-кметът по строителство Пламен Райчев, кметът на район „Източен“ Иван Стоянов, представители на строителите и надзора. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Засилено полицейско присъствие заради мача Ботев - ЦСКА

Областната дирекция на МВР  предприема  мерки за осигуряване на обществения ред заради футболната среща между отборите на Ботев и ЦСКА , която започва в 15 часа на стадион "Христо Ботев".  Дежурни патрули ще реагират на сигнали за евентуални противообществени прояви. При необходимост, от 11 до 19 часа,  ще бъде спирано движението ще бъде спирано..

обновено на 22.02.25 в 09:09

Повече автобуси се движат до траурните паркове на Задушница

Днес е първата голяма Задушница, която отбелязва Православната църква - Месопустна.  В съботния ден срещу Месни заговезни всички българи извършват помен в чест на мъртвите на голямата Задушница преди Великия пост.  Името "Задушница" произлиза именно от значението на този ден – молим се „за душата” на починалите. Община Пловдив осигурява днес..

обновено на 22.02.25 в 09:09

В Златоград избраха най-доброто вино с празника "Трифониада"

Над 80 любители винопроизводители от цялата страна и три бутикови винарски изби участваха в конкурс за най-добро вино в Златоград.  Празникът "Трифониада" се проведе за 18-та поредна година.  В категорията „червено вино“ първи е Николай Георгиев от село Крумово. А в категорията „бяло вино и розе“ най-доброто вино е на Пламена Филипова от село Симид,..

публикувано на 22.02.25 в 09:08

Карнавали гонят злото с чанове , огън и хоро в Дедево

Ден преди големия християнски празник Месни заговезни маскарадно настроение ще превземе село Дедево в община „Родопи“. На площада в селото в 12 часа се събират карнавали (кукери), които със звън на чанове да прогонят злото и зимата и да дадат път на здравето и добруването. На маскарадно дефиле жури ще удостои Карнавал №1 със специалния..

публикувано на 22.02.25 в 08:45

Ново огнище на птичи грип в област Пловдив откри БАБХ

Трето огнище с птичи грип е открито в Пловдивска област, предприемат се всички действия за ликвидиране на заразата След фермата в Асеновград, където в началото на месеца бе открита заразата, тя вече е разпространена и в землищата на с. Манолско Конаре, община „Марица“ и в животновъден обект за отглеждане на патици в с. Боянци.  „Възможно е възникването..

публикувано на 21.02.25 в 18:41