Математическата гимназия в Пловдив става на 50 години. Повече за празниците през новата учебна година, идеите за конкурси и албум, от интервюто с директора Веселина Карапеева, която разказва как започва издирването на 70-те ученици от стената на славата.
Карапаева каза, че до края на месеца ще открият и ще заработи STEM център в гимназията. Той се прави с финансиране от над 300 000 лева, и ще се използва за профилираните часове на учениците от 11 и 12 клас. Новата придобивка предлага възможности за обучение по математика, информатика, физика, химия, биология.
В училището през новата учебна година ще се проведат четири конкурса, които са по повод на 50 годишния юбилей на ОМГ "Акад. Кирил Попов". Те са по темите: математика, литература, химия и изготвянето на идеен проект за значка, плакет и пръстен, със съответните цветове на гимназията.
Първият директор на гимназията е Димо Малешков, след него 30 години доц. Кирчо Атанасов ръководи елитното училище. Голямото тържество за юбилея ще бъде на 2 май 2022 година на Античния театър.
За проявите през следващите месеци може да научите от сайта: http://www.omg-bg.com/
Интервюто с Веселина Карапеева може да чуете от звуковия файл по темата.
След горещите юлски дни август започва с нормална температура за сезона и се очертава да е с максимални температури между 32 °- 36°, коментира в програма "Точно днес" проф. Георги Рачев, климатолог и преподавател в СУ "Св. Климент Охридски". Според него за района на Пловдив не се очакват големи горещини, поне до голяма Богородица. " За района на..
Очакава се на предстоящата сесия на Общинския съвет в понеделник да бъде гласувано предложението на групата на „Продължаваме промяната – Демократична България“, което цели да въведе ред в ползването на електрическите тротинетки в Пловдив. Проектът за наредба беше публикуван за обществено обсъждане още юни. Пет години след като държавата..
За девета поредна година националният туристически поход „Последният път на Хаджи Димитър“ ще премине по стъпките на войводата и ще пресъздаде последните дни от живота му. Инициативата е посветена на 157 години от смъртта на революционера и загиналите за българската свобода. Тридневеният поход започва от днес с маршрут от връх Бузлуджа през..
В Блъгария липсва превенция, както и адеватна техника за гасене на пожари, казав предаването "Точно днес" доц. Момчил Панайотов. Той е преподавател по “Дендрология” в Лесотехническия университет, занимава се активно с проучвания на планински гори и е един от авторите на “Оценка на риска от стихийни пожари в България”, изготвен по поръчка на..
В международния ден за борба с трафик на хора говорим за проблема и неговите измерения. Националната телефонна линия за борба с трафика на хора отчита увеличение на сигналите за незаконна миграция. Тревожен е и ръстът на случаите, свързани с непълнолетни. Според Диана Китова, мениджър на Националната телефонна линия за борба с трафика на хора,..