Президентът Румен Радев ще открие в Пловдив Деветия европейски форум за социално предприемачество. Той се провежда в Международния панаир и ще продължи до 4 октомври.
Официалното откриване е в 11,30 часа, а на церемонията ще присъстват министърът на труда и социалната политика Гълъб Донев, българският еврокомисар Мария Габриел, евродепутатът Сергей Станишев, представителят на Европейската конфедерация на производствените и кооперациите за услуги Джузепе Гуерини и посланикът на Италия у нас Джузепина Дзара. Местните власти ще бъдат представени от областния управител Ангел Стоев и заместник-кмета Георги Титюков.
След официалното откриване на форума президентът Румен Радев ще връчи наградите за заслуги в развитието на европейското социално предприемачество - "Стилиян Баласопулов". Предвиден е и брифинг за медиите.
Също днес ще се проведе и Европейска конференция "Социално предприемачество за устойчиво развитие на Европа", на която ще бъдат представени европейската и национална политика в различни сектори, свързани със социалното предприемачество.
По време на форума ще се състои и международен онлайн панаир на предприятия и кооперации от социалната икономика. В него ще се включат изложители от цял свят.
Всички мероприятия ще се провеждат хибридно - на живо и чрез онлайн платформи.
Организатори на шестдневния форум в Пловдив са Националният съюз на трудовопроизводителните кооперации в България и осем национално-представителни организации за хора с увреждания.

Кметът на Пловдив Костадин Димитров ще присъства на официалното посрещане на първия полет по линията Пловдив – Милано (Малпенса). Това ще стане днес от 15.00 часа на Летище „Пловдив“. На събитието ще присъстват още кметовете на общините, които членуват във Фонда за развитие на летището, ръководството на аеропорта и други официални лица...
Есенната кампания „Капачки за бъдеще“ се провежда днес в Пазарджик. От 9:00 до 13:00 ч. на паркинга на магазин BILLA на бул. „Георги Бенковски“ № 12 всеки желаещ може да донесе събраните капачки. Те ще се използват за подпомагане на каузата за подобряване на детското здраве и осигуряване на медицинска апаратура. По-късно през деня - от 18:00 ч.,..
Връщането към астрономическото часово време ще се извърши в 04:00 часа местно време тази нощ, когато часовниците се връщат с един час назад. Това съобщиха за БТА от Българския институт по метрология. Припомням, че на 30 март тази година страната ни премина към лятно часово време. Съглясно постановлението на МС всяка година в нощта..
Заместник-министърът на земеделието и храните д-р Лозана Василева подчерта важната роля на Пловдивска област в аграрната карта на България. Тя заяви, че 28% от активните фермери у нас са жени , а министерството работи активно за равния достъп на жените до земеделския сектор . Сред основните мерки е подходът ЛИДЕР–ВОМР , при който минимум 40..
Служител на Автомобилната администрация в Пловдив е временно отстранен от длъжност заради положителен тест за наркотични вещества – съобщават от ведомството. Служителят е причинил пътен инцидент със служебен автомобил при пристигане пред учебен център за провеждане на практически изпит. При извършване на маневра на заден ход водачът бута..