Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кандидатите на ГЕРБ-СДС и на НФСБ в Калояново са на балотаж

| обновено на 04.10.21 в 10:29

Без победител и избирателна активност от 36% премина първия тур на частичните избори за кмет на община Калояново. На втория тур, който ще се проведе на 10 октомври 2021  отиват двамата кандидати с най-много гласове. 

Виктория Михайлова от местната коалиция ГЕРБ/СДС е получила 1 611 гласа, а Пламен Николов от НФСБ е подкрепен от 742-ма избиратели. Останалите двама  кандидати отпадат от балотажа – Веселин Бонов от БСП е спечелил 591 гласа, а Ивайло Кръстев от Обединена социалдемокрация – 322.  

Данните са от последното заседание на Общинската избирателна комисия в Калояново и са публикувани са сайта на комисията. Резултатите са от протоколите на 20-те секционни избирателни комисии.

Пред Радио Пловдив двамата кандидати, които отиват на балотаж коментираха резултатите.

Надпреварата беше много коректна, но имаше ниска избирателна активност. Призовавам следващата неделя гражданите да бъдат по-активни. Мога да обещая на хората работа, отговорно и разумно управление и промяна, каза Виктория Михайлова 

Избирателната активност не беше висока, но хората показаха, че искат сериозна промяна. Очаквам мощна подкрепа на балотажа и се надявам, че гласовете на Кръстев и Бонов също ще преминат към мен. Хората, които искат промяна, ще се постараят да идат до урните, заяви Пламен Николов 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Тръгва национален поход по стъпките на Хаджи Димитър

За девета поредна година националният туристически поход „Последният път на Хаджи Димитър“  ще премине по стъпките на войводата и ще пресъздаде последните дни от живота му.  Инициативата е посветена на 157 години от смъртта на революционера и загиналите за българската свобода.  Тридневеният поход започва от днес с маршрут от връх Бузлуджа през..

публикувано на 31.07.25 в 11:10

Тази година надхвърлихме и най- лошите прогнози за пожарите

В Блъгария липсва превенция, както и адеватна техника за гасене на пожари, казав предаването "Точно днес" доц. Момчил Панайотов. Той е преподавател по “Дендрология” в Лесотехническия университет, занимава се активно с проучвания на планински гори и е един от авторите на “Оценка на риска от стихийни пожари в България”, изготвен по поръчка на..

публикувано на 31.07.25 в 10:54

България става страна дестинация за трафик на хора

В международния ден за борба с трафик на хора говорим за проблема и неговите измерения. Националната телефонна линия за борба с трафика на хора отчита увеличение на сигналите за незаконна миграция. Тревожен е и ръстът на случаите, свързани с непълнолетни.  Според  Диана Китова, мениджър на Националната телефонна линия за борба с трафика на хора,..

публикувано на 30.07.25 в 10:43
Снимката е илюстративна

Юристи и психолози с безплатни консултации в Кризисен център

Общественици, юристи, психолози, икономисти и инженери обединиха усилия в помощ на хора, изпаднали в беда. Това, което ги обединява е създаденият от тях Кризисен център в район Северен. Помощ в него могат да потърсят хора, които имат нужда от финансова или правна консултация, но също така и от психологическа подкрепа.   Инициатор за..

публикувано на 30.07.25 в 09:15

Фиксираните глоби от BG TOLL нарушават правото на ЕС

Юристи се обявиха против последните изменения в Закона за движение по пътищата, приети от Народното събрание. Причината е, че така формулирани по думите им те са в разрез с европейското законодателство.   „Допускат автоматизирано и непрозрачно налагане на глоби чрез камерите на толсистемата и общините. Промените въвеждат фиксирани санкции за..

публикувано на 30.07.25 в 09:10