Нов творчески сезон за Сдружение "Изкуство във времето", и втори традиционен концерт "Viva la Musica". Тази вечер музиканти и съмишленици представят повече от пъстра програма, в камерната зала на Областна Администрация - Пловдив. Входът е свободен, началото - 18ч.
"Измина година от началото, което поставихме на същото място! Година, която беше предизвикателство за всичко нас, но сме щастливи да поставим началото на втория творчески сезон на Сдружение „Изкуство във времето“! Програмата ни тази вечер е повече от празнична и обединена под мотото VIVA LA MUSICA! Днес още по-значимо , защото Михаел Преториус, с чиято творба традиционно започваме концертитр си, е един от многото юбиляри в програмата на концерта, които честваме през 2021! Освен всичко, "Viva la musica" е и мотото, с което бележим и месецът на Музиката – Октомври!
Програмата ни е подбрана И с много внимание, и отношение от всички участници! Сигурна съм ,че това ще бъде една неизменна традиция в концертите и събитията на „Сдружение изкуство във времето“!" казва д-р Злателина Коларова, председател на Сдружение "Изкуство във времето".Подробности чуйте от разговора ни с председателя на сдружението, д-р Злателина Коларова, в прикаченото аудио.
Изложбата "Полет наив към нови светове" ще бъде открита тази вечер в галерията на Дружеството на пловдивските художници, на бул. "Цар Борис III Обединител" 153. Организатор е Асоциация Арт Наив България. Участват 24-а художници наивисти: Анита Ненчева, Биляна Пойнарова, Боряна Енчева, Васил Василев-Зуека, Венцислав Диков, Галя Ромова, Георги..
Художникът Йордан Кисьов представя изложбата "Вълната" в новата пловдивска галерия "НестандАрт". Авторът е известен на българската и международната художествена сцена със своята мащабна живопис, представена чрез инсталации и неконвенционални визуални форми. Завършил е художествената гимназия в София в класа на Димитър Арнаудов, а по-късно и..
Казват, че мозайките са артистичните предизвикателстваq пред които е изправено обществото на прехода между езичеството и християнството. А България е сред страните с най-много мозайки. Какво означава това? Тази събота отговорите са в разговора на Людмила Сугарева с проф. Славик Табаков, разкодирал секретния език на мозайките, който разказва и..
Награди "Пловдив" ще бъдат връчени на тържествена церемония на 23 май в Дламатичния театър. Ето кои са номинациите: Раздел „Художествена литература и хуманитаристика“ Красимир Димовски - За романа „Тезеят в своя лабиринт. Дневникът на една П“, издателска къща „Хермес“ Антон Баев - За книгата „Татко“, издателство „Коала прес“ Станислава..
Концерт под надслов "Великденска светлина през Светлата седмица" ще изнесе тази вечер Детско-девическа хорова формация „Евмолпея“ при ЦПЛР – ОДК Пловдив в Католическата църква "Свети Дух" ж.р. „Тракия“. Събитието се провежда под патронажа на заместник-кмета по спорт и младежки дейности Николай Бухалов и е част от културния календар на града...