“Така започна всичко” е детска книжка - приказка, в която главният герой е осиновено дете. Тя е вдъхновена от реалната история на една от авторките, Мариана Кръстева, чиято дъщеричка сега е на 8 години и е едно жизнено, спокойно и усмихнато дете. Създадена е, за да помогне на родителите да разкажат на детето си истината, за неговия произход и историята на тяхното семейство.
Тандемът Мариана Кръстева, която е автор и на илюстрациите, и Димитра Мирчева създават книгата с подкрепата на "Българска асоциация на осиновените и осиновителите", и с финансовата помощ на Национален фонд “Култура”.
Изследванията в световен план доказват, че колкото по-рано едно дете научи, че е осиновено, толкова по-пълноценно израства и има по-висока самооценка, и разбиране за семейство и любов. Въпреки това, в България темата за осиновяването е пренебрегвана. Нашата страна е единствената такава, в Европейския съюз, в която със закон е ограничен достъпът до делата по осиновяване и съответно до информация, за биологичния произход.
Приказката “Така започна всичко”, вдъхновена от семейството на Мариана Кръстева не само история за едно осиновено дете. „Така започна всичко“ разказва историята за пътешествието на Цар и Царица, които търсят своето щастие. По пътя си те срещат различни препятствия, митични създания, виждат знаците на съдбата и намират един истински приятел.
Тази събота е представянето на книгата, в София. Предстоят премиери и в други градове на страната.
За проекта, Димитра Мирчева и Мариана Кръстева, разказват в предаването „Вход свободен“.
Чуйте още, в прикачения файл.
Локомотив ще играе елитен футбол и през следващия сезон на Първа лига. Селекцията на Душан Косич не допусна сензация на "Лаута" и с лекота победи с 3:0 финиширалия под №4 във Втора лига тим на Марек. Срещата започна с домакински натиск. В 8-ата минута Парвиз Умарбаев стреля в аут от много добра позиция за гол. Локомотив бе получил фаул пред..
Най-добрият български гребец Кристиан Василев се класира за финал А в дисциплината скиф на европейското първенство по гребане за мъже и жени в Пловдив. Пловдивчанинът завърши на трето място в своя полуфинал и така в неделя ще спори за разпределението на медалите. Василев бе в пети коридор във втория полуфинал и завърши с време от 6:43.58 минути, като..
Националният отбор на България ще се събере на лагер в неделя, 1 юни, в НФБ “Бояна", където ще стартира с подготовката си за предстоящите приятелски срещи с Кипър (6 юни в Пловдив) и с Гърция (10 юни на о-в Крит). В четвъртък, 5 юни, на стадион “Христо Ботев" в Пловдив ще се състои официалната пресконференция преди двубоя с Кипър, която ще стартира в..
Кристиан Василев се класира за полуфиналите на скиф на Европейския шампионат по гребане за мъже и жени в Пловдив. Българинът, който е 14-и от Олимпийските игри в Париж през миналото лято, завърши на второ място в своята серия и така продължава напред в надпреварата. Василев бе в пети коридор в четвъртата серия и записа време от 6:41.55 минути, като..
Общинският съвет на Пловдив гласува единодушно отпускането на 5 600 лв. от бюджета на общината за двамата пловдивски спортисти Симеон Танчев и Йоана Зотева. Те ще участват в Световните игри за трансплантирани това лято в Дрезден. За двамата участието им на подобен световен спортен форум е начин да подкрепят каузата на донорството. И двамата са..