Над 20% от изображенията в справочника включват мозайки от България и други балкански страни, което се случва много рядко за подобен род книги. По този начин те се съпоставят с мозайки от Западна Европа, Средния Изток и Северна Африка. Така се подчертава уникалността на някои от раннохристиянските мозайки в Пловдив и техния принос в развитието на християнското изкуство и символика.
Проф. Табаков, съпругата му д-р Ася Табакова и дъщеря им Добринка Табакова /един от най-изявените творци в съвременната музика и резидентен композитор на оркестъра на ВВС/ са сред първите дарители в кампанията „Подари си птица“. Те помогнаха и за популяризирането на Епископската базилика в Англия веднага след нейното откриване.
През следващата година „Символи в християнските мозайки (образен справочник)“ ще бъде преведена и на други езици.
В Пловдив се откри национална научна конференция: „ Съединението 1885 г. и неговите личности “. Директорът на Регионалния исторически музей-Пловдив Стоян Иванов заяви, че правят това събитие като първа голяма проява през годината, в която отбелязваме 140 години от обявяване на Съединението на Княжество България с Източна Румелия. "В рамките на тази..
Започва второто издание на фестивала „Лято в Стария град“, който отново ще радва пловдивчани и гости на града през летните дни с богата и пъстра програма. Събитието е организирано от Агенция „Антракт“ с подкрепата на Община Пловдив. „Лято в стария град“ има амбицията да превърне в оживена сцена калдъръмените улички на града. Стартът на..
В юбилейната година на галерия "Аспект" представяме впечатляващата изложба на трима известни пловдивски художници, чието творчество е неразривно свързано с хартията като материал. Това каза в интервю за програма "Точно днес" галеристката Олга Петрова . Акварелите на Димитър Воденичаров, черно-белите рисунки на Румен Нечев и колажите на Димитър..
Победителят от международния конкурс за цигулари Академия Музика Пловдив 2024 Михаил Гаврилов пристига от Виена. Той ще свири на концерта "Звездите на утрешния ден" от Международния фестивал на камерната музика - Пловдив 2025. На рояла ще бъде Ивана Говедарска-Ролдау . В програмата са произведения на Бах, Григ, Лютославски и Виенявски...
Сюреалистът Григор Велев разказва приказки с новата си изложба живопис, наречена "Любопитно ...". Представя 20 платна. Акцентът този път е върху животните и цветята, хората почти не присъстват. Художникът жонглира ловко с понятията, с формите и невероятното и странното придобиват в картините смайваща закономерност. Авторът и този път ще..