Община Пловдив съвсем скоро ще създаде Обществен съвет за качеството на въздуха като в него ще бъдат поканени за участие представители на неправителствени и обществени организации.
Това съобщи кметът Здравко Димитров на среща с представителите на Гражданския комитет, който беше учреден, за да съдейства и следи за изпълнение на решението на Върховния касационен съд за подобряване качеството на атмосферния въздух в Пловдив.
Кметът припомни, че Община Пловдив вече има готов проект за създаване на общинско дружество за екологичен градски транспорт, както и че благодарение на отпуснатия заем от 10 млн. лв. започва модернизиране на базата и техниката на двете общински предприятия „Чистота" и „Паркове и градини". Ще бъдат закупени нови електрически машини за сметоизвозване, сметопочистване и поддържане на зелената система.От комитета настояват за възстановяване на измервателната станция до „Баня Старинна", за разкриване на линии на градския транспорт до индустриалните зони и логистичните паркове до Околовръстно шосе и създаване на училищни автобуси. В писмото се иска да бъдат премахнат безплатните паркинги за служители на институциите в центъра на града, като същевременно се открият буферни зони за паркиране.
Предлага се също в дните с повишена концентрация на фини прахови частици да се пътува безплатно или с намалена цена на билета в градския транспорт.
Бившият кмет на община "Родопи" Пламен Спасов, който до април 2022 година беше председател на борда на директорите на Летище Пловдив, ще оглави Пловдивския общински инспекторат (ПОИ), съобщи кметът Костадин Димитров. „Очаквам от новото ръководство на общинския инспекторат да укрепи контрола, да повиши оперативността и да създаде по-ефективна..
В Аграрния университет започват инициативите по повод 80-годишнината от основаването на висшето училище. Юбилейната седмица се открива със среща на поколенията преподаватели, възпитаници и служители на университета. Днес се открива юбилейна изложба „Път през годините“ на централната алея пред Факултета по агрономство, както и паметна плоча на..
Безплатни профилактични прегледи за ревматологични заболявания започват от днес в университетската болница Св. Георги. Те ще продължат четири дена до 30 октомври. Целта на инициативата е ранно откриване и превенция на едни от социално значимите заболявания. Прегледи ще се правят за ревматоиден артрит, лупу, синдром на Сьогрен, подагра, остеопороза и..
Община Пловдив обяви обществена поръчка за изграждането на нова учебна сграда с физкултурен салон към филиала на ОУ „Алеко Константинов“ в Пловдив . Това съобщи заместник-кметът по дигитализация, европейски политики, бизнес развитие и образование Владимир Темелков. Проектът е на стойност 4 219 190 лева с ДДС и се финансира 100% с..
От 12 ч. на днешния понеделник временно се ограничава движението по пътя Михалково – Кричим при 79-и км от пътя, за да бъде укрепен този участък. Трафикът ще бъде спрян в отсечката от кръстовището за с. Осиково при 73-ти км до пътната връзка към язовир „Въча“ при 81-км . Движението по направлението Девин – Кричим и обратно ще бъде..