Благотворителната инициатива „Капачки за бъдеще“ организира своята девета национална кампания. Тя ще се проведе в два дни на територията на 26 града.
В Пловдив пунктът за предаване на капачки е паркингът на магазин МЕТРО 1, като всеки, желаещ да дари събраните капачки може да направи това от 10 до 14 часа.
За първи път, освен капачки, в кампанията се събират и алуминиеви кенчета, съобщи за Радио Пловдив организаторът Владимир Стефанов.
Инициативата „Капачки за бъдеще“ успя да събере средства за закупуването на първата в Пловдив детска неонатална линейка, която предстои да бъде дарена на града ни следваща седмица.
През месец юли, пазарджишките пожарникари са реагирали на 321 произшествия, като от тях 99 са пожари. Продължава засиления мониторинг на рисковите територии - горски и земеделски площи. И през този сезон , над 85 процента от пожарите са предизвикани от човешка престъпна небрежност. Втората причина е неизправна земеделска техника. Най-много са..
Днес главно над Западна България ще се развива купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици, като по-интензивни ще са явленията в крайните западни райони и в планините. Има условия и за градушки. Предимно слънчево ще се задържи времето в Централна и Източна България . Вятърът в Западна България ще започне да..
Община Пловдив ще усвои максимално средствата, отпуснати по инвестиционната програма на МРРБ за реализиране на големи инфраструктурни проекти в града. Това увери пловдивският кмет Костадин Димитров, който отговори на питане на съветниците от групата на „Независими за Пловдив“. В него те изразяват безпокойството си от липсата на напредъкт на..
До 18-ти август ще бъдат отстранени всички течове в новата сграда на детска градина „Каменица“ в Пловдив. Това става ясно от отговор на заместник-кмета по строителство Хакъ Сакъбов на питане на общинските съветници от ПП-ДБ доктор Борислав Матеев и Владимир Славенски. Нередностите ще бъдат отстранени за сметка на фирмата изпълнител. „След..
Започва международна лятна академия за изкуство и млади таланти „Огънят на Орфей“ в община Златоград. Тя ще продължи 10 дни – до 14 август. Това е нейното 19-то издание. Поканените за участие преподаватели в творческите и майсторски класове са известни изпълнители, творци и педагози, участващи активно в културния живот на България и Европа...