Дават се някои определения, като „Виртуален свят“, като някои популярни компютърни игри, само че много по-реалистично и с усещащо се лично присъствие в един такъв виртуален свят.
Доколко това е нещо далечно и реално осъществимо в близко бъдеще?
Никой не знае какво точно ще е това. По-скоро ще е нещо далечно, защото съм почти сигуен, че няма как то да се реализира в следващите 10-15 г. и дори съм още по-скептичен – коментира IT експертът Димитър Ганчев.
Никога досега не се е случвало точно това, което някой е предсказал. Ние със сигурност след 10-15 г . ще сме свидетели на някакви различни начини на общуване, различни от сегашните, убеден е Димитър Ганчев.
Доколко виртуалната реалност е нещо като концептуален проект?
В момента има в известна степен такава виртуална реалност – някои от игрите са пример за това. Но, дали един ден ще имаме желанието да ползваме тази технология, е друг уместен въпрос. Защото визионерите понякога не могат да си представят какво точно искат хората, макар чу умеят добре да си представят възможностите на самата технология.
Дали след 10 г. ще се налага да правим някои неща, които вършим сега – например онлайн срещи и други подобни виртуални събития - това също не се знае. Убеден съм, че никой няма да познае каква точно ще бъде мрежата на бъдещето, но със сигурност някой трябва да започне работа по това.
Самата Мрежа вече е все по-глобална, отколкото социална. Става ли комерсиалният интерес, който я движи, вече застрашително опасен за хората?
Бизесът няма такава отговорност - да мисли за това. В реалния свят все пак имаме реалности, опори, за които да се уловим, докато във виртуалния няма да има нищо истинско – само имитации.
Очертава се и голямо поле за конспиративни теории, понеже няма да сме в състояние да различим истинското от фалшивото, а от там постепенно и да различаваме доброто от злото – смята IT експертът Димитър Ганев.
Само с един глас разлика общинския съвет на Асеновград спря опита за промени в Подробния устройствен план, необходим за да заработи кариерата за мрамор и баластра в с. Горнослав. С 15 гласа "за", 14 "против" и един "въздържал се" Общинският съвет в Асеновград отказа на концесионера - фирма „Запрянови“ да да изготви техническо задание за..
580 души, възрастни и самотноживеещи хора с увреждания в Пловдив, вече получават помощ вкъщи по проект, който частично заменя съществувалия до края на 2024 година "Грижа в дома". Лилия Кичукова от общинската дирекция за социално подпомагане, която ръководи проекта, обясни, че първоначално той е предвиден за 455 потребители, но от януари досега се..
Какво стои зад съпротивата срещу въвеждането на еврото у нас, в която по деликатен начин се намеси и президентът Румен Радев и докъде ще се стигне с протестните действия? Според политолога доц. Татяна Буруджиева, ако президентът Радев искаше активно да се ангажира с въпроса за защита на българите и преодоляване на техните страхове по отношение..
Започна подготовката на обществените поръчки за общинската, областната, междуобластна и републиканска транспортни схеми от квотата за възлагане от Община Пловдив. Това обяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив новият директор на ОП „Организация и контрол на транспорта“ Димчо Йоргов. Най-напреднала е процедурата за..
На 21 май Светата Православна Църква почита светите Велики царе и равноапостоли Константин и Елена. На тази дата своя храмов празник отбелязва и църквата „Свети Свети Константин и Елена“ в Стария град. Архиерейската света литургия там бе оглавена от пловдивския митрополит Николай. Още от рано сутринта към църквата „Свети свети..