Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дора Рангелова за Мико, Гришо, Цвети и Били Джийн Кинг къп

Дора Рангелова и Димитър Кузманов
Снимка: личен архив

В епизод номер 23 на тенис подкаста на БНР „Начален удар“ гостува Дора Рангелова. Тя е бивша професионална тенисистка, а сега е спортен директор и главен треньор на Тенис клуб Локомотив (Пловдив). Капитан е на отбора за Фед къп, сега Били Джийн Кинг къп от 2008 година. Рангелова е майка на втората ни ракета Димитър Кузманов.

„Много съм радостна и за двамата ни (най-добри) тенисисти. Григор показа изключителна игра и мисля че възвръща спортната си форма от преди няколко месеца. Същото важи и за Мико, аз имах удоволствието да бъда с него в Барселона, когато спечели първата си титла от чалънджър. И съм радостна, че той показва игра, която е достойна за АТР турнирите и това може само да ни радва“, коментира тя успехите на Димитров и Кузманов в последните седмици.

Тя призна, че е имала колебания дали синът ѝ може да успее в тениса, но нещата са възможни, когато си трудолюбив и упорит. Дора Рангелова пожела на Кузманов, който вече е в Перу за участие в турнир, да сбъдне мечтата си да влезе в първата стотица на световната ранглиста.

Чуйте епизода тук:

Или тук:


В подкаста можете да чуете още:

✔️ Как изненада приятно майка си Кузманов в ефир?

✔️ Защо Рангелова не е искала синът ѝ да играе тенис?

✔️ Какво е да играеш срещу Крис Евърт?

✔️ Ще покани ли Дора Цвети Пиронкова в националния отбор?

✔️Какво мисли тя за младите таланти в тениса?

Рангелова и отборът за Фед къп през 2020 година в Талин.

Всички издания на "Начален удар" можете да слушате в:

Soundcloud

Spotify

Подкаст секцията нa bnr.bg

Google Podcasts

Apple Podcast през iTunes


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Катастрофа за Локомотив!

Славия победи Локомотив (Пловдив) с 1:0 в мач от 30-ия кръг на Първа лига. "Белите" играха с човек по-малко още от 8-ата минута, но въпреки това отбелязаха гол и успяха да издържат на атаките на пловдивчани и успяха да се поздравят с победа. Иначе в 8-ата минута изгонен бе Емил Мартинов, а в 15-ата минута Иван Минчев отбеляза попадение за Славия. В..

публикувано на 19.04.25 в 18:46
Душан Керкез напуска Ботев (Пловдив)

Ботев направи 1:1 като гост на Локомотив (Сф)

Локомотив (София) и Ботев (Пловдив) завършиха 1:1 в първи мач от последния 30-и кръг от редовния сезон на Първа лига. Двата отбора си размениха по един бърз гол в началото на второто полувреме и този резултат се запази до края. Локо поведе в 49-а минута със зрелищно изпълнение на централния защитник на тима Мамаду Диара. Само осем минути по-късно..

публикувано на 18.04.25 в 16:36

Локомотив ще играе финал за шампионската титла срещу Левски!

Волейболистите на Локомотив Авиа (Пловдив) постигнаха исторически успех! Черно-белите победиха ЦСКА с 3:1 (25:20, 25:17, 29:31, 25:21) гейма в петия решителен мач от полуфиналния плейоф в елитната Супер Волей. Така пловдивският тим спечели серията с 3-2 успеха и се класира за първи път в своята история за финалната битка за шампионската титла. Съперник..

публикувано на 18.04.25 в 15:05

Марица и Левски отново на финал във волейболно първенство

Марица и Левски ще играят отново финал един срещу друг в женското волейболно първенство за първи път от 2019-та година. Тогава маричанки спечелиха с 3:0 победи във финалния плейоф и триумфираха с трофея в тогавашната зала на Левски - Сиконко след успех с 3:1 гейма. Това беше петата поредна шампионска титла на пловдивчанки. Марица гони спечелването..

публикувано на 17.04.25 в 18:03

Лицензът на Локомотив под въпрос!

Локомотив (Пловдив) е на прага да остане без лиценз за следващия сезон в efbet Лига. “Смърфовете” имат няколко изисквания, които трябва да покрият спешно, за да получат лиценз за новия сезон. Сериозните проблеми надвиснали над “Лаута” са задължения към играчи, най-различни институции, сред които Община Пловдив, НАП и други. По-любопитното обаче е, че..

публикувано на 17.04.25 в 18:01