Ангел Стоев остава на поста управител на Пловдивска област, съобщиха от Областна администрация. Новината идва ден след като с правителствено решение Ангел Стоев беше освободен от поста. Припомням, че на негово място служебният кабинет назначи заместник- областния управител Даниела Николова-Кършева.
Ден по-късно обаче има нова рокада, за която Областната администрация информира без да пояснява какви са причините за скоростната нова рокада.
В прессъобщението се уточнява само, че "основни приоритети в работата на екипа са подготовка и произвеждане на честни и прозрачни избори за президент и вицепрезидент и за Народно събрание, както и провеждане на държавната политика на регионално ниво, отчитайки местния интерес"
В Пловдив и тази събота и неделя продължи благотворителната кампания „Купи и Дари“. Тя се организира от клубовете Ротари, Ротаракт и Интеракт Пловдив–Филипопол в три последователни съботи и недели на месец ноември. Целта е да се помогне на хора и семейства в затруднено положение, като се съберат дълготрайни хранителни продукти. Само вчера са..
Верижна катастрофа е причина за километрично задръстване в пловдивския участък на магистрала "Тракия". Няколко автомобила са се сблъскали в отсечката между 110-ти и 112-ти км в посока Бургас, съобщават от полицията в Пловдив. Сигналът за катастрофата е получен към 19 ч., уточвяват от МВР. По предварителни данни няма пострадали хора . Три..
Кампания с призив да спре мълчанието за насилието над жени и уязвими групи хора започна в Пловдив. Тя включва щандове, където се предоставя информация за различните видове насилие и начините за подкрепа, както и подписка с отворено писмо към институциите с искане за повече национални кампании и подобряване на законодателството. Инициативата е..
Жители на пловдивския район „Северен“ за пореден път изпращат сигнал до медиите за системно замърсяване на района около Средно училище „Пейо Яворов“. Те посочват, че намиращо се там денонощно заведение за бързо хранене е причина за безконтролно изхвърляне на отпадъци и натрапчива миризма. Сигналът е подаден " от името на многобройните живущи в..
Нарушено ще е водоподаване днес на ул. "Одрин“ и на ул."Ягодовско шосе" в Пловдив поради авария на водопровод, съобщиават от ВиК дружеството на сайта си. Поради монтиране на нови водопроводни връзки без вода ще бъдат и жителите на бул."Марица" №152. От ВиК-Пловдив съобщават, че авариите да бъдат отстранени до 17:00ч. Поради авария е..