„Благодаря на родителите, които присъстваха на протеста срещу онлайн обучението, на който устно и чрез транспаранти казахме, че сме против онлайн обучението и „не“ на щадящите тестове. Искаме детство и образование в училище, а не пред компютрите“ – заяви в интервю за Радио Пловдив Йордан Попов, един от организаторите на протеста и родител на ученици в първи и втори клас.
„Не на онлайн обучението, защото това поражда здравословни проблеми на децата след целодневното стоене пред мониторите, евентуално заболяване на очите, социалните и психологическите проблеми, които ще претърпят децата, те рефлектират и върху родителите“ – убеден е родителят.„Твърдо не! Аз и мъжът ми сме категорично против детето ни да бъде тествано под каквато и да е форма“ – заяви в интервю за Радио Пловдив Вера Вулджева, родител на дете в подготвителната група.
„Всъщност не става въпрос в случая за формата на тестването. Смятам, че децата въобще не е редно да бъдат включвани в целия този процес, който, мисля, че е преекспониран. Аз не казвам, че няма вирус, нито че няма хора, които боледуват и дори умират, но мисля, че тези неща са толкова преекспонирани, някои от тях изкуствено създадено, с каква цел – един Господ знае. Но мисля, че не бива да посягаме на децата – това е прекалено!“ – заяви Вулджиева.
„Дава ни се свобода на избор – да, щом аз не искам да тествам детето, то няма да ходи на училище. Добре, какво го правя това дете, кой стои вкъщи, как работя, как го изхранвам? Това ли ни е свободата?“ – пита родителката.
За поредна година родители на седмокласниците избират центровете за по-сигурно , за да подадат документи за кандидатстване в 8 клас. "Първите желаещи да кандидатстват бяха пред СУ „Цар Симеон Велики“ в 07:45 часа", каза директорът Руси Баташки. Той отчете, че повечето деца и родители вече избират да подават онлайн документите за прием в..
Финансовите министри от Европейския съюз и Европейският парламент гласуват окончателното приемането на еврото в България. Освен регламент за фиксирането на курса на лева спрямо еврото, те ще приемат още два законодателни акта - решение и регламент на Съвета за приемането на еврото в България от първи януари 2026 година. Преди няколко месеца..
Ползата от безплатните лекарства за деца до 7 години ще е малка за родителите, тъй като до момента се говори в позитивния лекарствен списък да бъдат включени само антибиотици. Това коментира д-р Костадин Сотиров, председател на регионалната структура на Сдружението на общопрактикуващите лекари. По думите му това ще създаде..
СУ „Георги Бенковски“ в Бенковски предлага на учениците след 7. клас възможност за модерно професионално образование чрез специалността „Мехатроника“. Тя е мултидисциплинарна област, която обединява механика, електроника, автоматизация и програмиране. Обучението в СУ „Георги Бенковски“ е съобразено с нуждите на компаниите, позиционирани в..
Фондация „За Нашите Деца“ стартира новата си дарителска кампания – „Абонамент за чудеса“, с която отправя силна покана към всички хора с отворени сърца: да превърнем съпричастността в действие и добрината – в навик. Вече 33 години фондацията работи за това всяко дете в България да има шанса да расте в сигурна, обичаща и подкрепяща..