Офертата е дадена вчера и днас вече при личния лекар вече има 15 записани пациенти.
Едва 6% от хората в Забърдо имат ваксина, призна кметът Черпоков, а ситуацията със заразата се влошава с всеки изминал ден. Само за седмица шестима души са починали от Ковид 19.
Валентин Черпоков признава, че досега страховете на хората са пречка да се ваксинират. Не е помогнал и личния пример.
"Аз пръв се ваксинирах, цалото ми семейство също", каза кметът.
Бонусът за ваксинираните от Забърдо няма да утежни бюджета, защото е договорен на бартер с транспротна фирма и хотелиер на морето.
Разговорът с Валентин Черпоков е в прикачения звуков файл.

Над 51 млн. лева ще бъдат инвестирани в основен ремонт на пътя Рудозем - Смолян, съобщи министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов пред журналисти в Смолян. Министър Иванов постави началото на ремонтните дейности на 21,9 км от третокласния път III-868 Рудозем – Смолян. По думите му проектът е изключително важен за всички..
Предложението за изграждането на жилищен комплекс в кв. Филипово отново влиза за одобряване от Пловдивския общински съвет, който ще заседава следващата седмица. Проектът предвижда застрояване на терена между булевардите Дунав и Васил Априлов. Предвижда се високо и подземно застрояване, като максималната височина на сградите ще бъде до 50..
Няма да има ваксинация срещу шарка по дребните преживни животни, обяви министърът на земеделието Георги Тахов. От една седмица не е имало нито едно огнище на болестта, добави той. Министърът показа инфографика, според която заболяването вече е преминало. Заболеваемостта категорично е в спад, а огнищата към днешна дата се ограничават успешно в..
Централната избирателна комисия изпрати 13 писма до районната прокуратура в Пазарджик за установени хора, които са вписани в избирателните списъци за нови избор за общински съвет от 12-ти октомври без да право да гласуват. Секретарят на комисията Севинч Солакова обясни, че от общо 20 души четирима са с настоящ адреса извън страната...
С 17 гласа "за", 10 "против" и 5 "въздържали се" Общинският съвет на Карлово реши да започне процедурата за промяна на статута на имота, върху който се предвижда да бъде изграден завод за барут в землището на село Кърнаре. Кметът Емил Кабаиванов обясни, че процедурата изисква промяна на статута на земята край Кърнаре. "Това..