По план, час след получаването на изборните книжа, трябва да стартира и инсталирането на машините за гласуване по места.
Членове на секционни избирателни комисии в Пазарджик заявиха, че не се притесняват от 100 процентовото преброяване на разписките:
"Според мен, това ще повиши доверието на всички избиратели в изборния процес. И не може да има абсолютно никакво притеснение по въпроса".
Към момента няма яснота при евентуално несъответствие къде точно ще бъдат отбелязани разликите:
"Лично още не съм прочела точно по тоя въпрос, но предполагам, че ще имаме право да го запишем като мнение не в официалния протокол, а в допълнителен протокол. Това ще го разберем, като ни дадат материалите. Чакаме указания".
Областната дирекция на МВР предприема мерки за осигуряване на обществения ред заради футболната среща между отборите на Ботев и ЦСКА , която започва в 15 часа на стадион "Христо Ботев". Дежурни патрули ще реагират на сигнали за евентуални противообществени прояви. При необходимост, от 11 до 19 часа, ще бъде спирано движението ще бъде спирано..
Днес е първата голяма Задушница, която отбелязва Православната църква - Месопустна. В съботния ден срещу Месни заговезни всички българи извършват помен в чест на мъртвите на голямата Задушница преди Великия пост. Името "Задушница" произлиза именно от значението на този ден – молим се „за душата” на починалите. Община Пловдив осигурява днес..
Над 80 любители винопроизводители от цялата страна и три бутикови винарски изби участваха в конкурс за най-добро вино в Златоград. Празникът "Трифониада" се проведе за 18-та поредна година. В категорията „червено вино“ първи е Николай Георгиев от село Крумово. А в категорията „бяло вино и розе“ най-доброто вино е на Пламена Филипова от село Симид,..
Ден преди големия християнски празник Месни заговезни маскарадно настроение ще превземе село Дедево в община „Родопи“. На площада в селото в 12 часа се събират карнавали (кукери), които със звън на чанове да прогонят злото и зимата и да дадат път на здравето и добруването. На маскарадно дефиле жури ще удостои Карнавал №1 със специалния..
Трето огнище с птичи грип е открито в Пловдивска област, предприемат се всички действия за ликвидиране на заразата След фермата в Асеновград, където в началото на месеца бе открита заразата, тя вече е разпространена и в землищата на с. Манолско Конаре, община „Марица“ и в животновъден обект за отглеждане на патици в с. Боянци. „Възможно е възникването..