18,5 млн. е стойността на 5-тия, последен подобект от Водния цикъл, като 1,8 млн. лв. е съфинансиране от община Пловдив.
Ще се работи по западното платно на Брезовско шосе и по северното платно на бул. „Дунав“. Ще се работи на етапи, за да не се натоварва допълнително трафикът, обясни зам.-кметът.
Строителството на 3-километровия главен колектор „Дунав – Брезовска“ започва от ул. Брезовска и продължава докръстовището на Голямоконарско шосе. Успоредно ще се подменят водопроводи по всички улици от проекта, като след това ще се рехабилитират и западното платно на Брезовска, и северното платно на бул. “Дунав“, обясни Пламен Райчев.
„Изключително труден проект, без аналог към настоящия момент в България, тъй като сечението на канализационните тръби е с диаметър 2,5 м в начална точка“, обясни строителният зам.-кмет.
Райчев припомни, че по Водния проект на Пловдив до момента вече са готови повече от 40 улици в кварталите „Захарна фабрика“ и карето около хотел „Санкт Петербург“. Подменени са водопроводите и колекторите по тези улици, както и по ул. „Карловска“.
„До януари трябва да приключат строително-ремонтните дейности около Новотела и Панаира, като работата е на 80 % готова. Работи се активно и на пречиствателната станция, като срокът е краят на 2023 г.“, посочи зам.-кметът.
Калояново започва подмяна на уличното осветление във всички 15 селища на общината по проект, финансиран от Националния план за възстановяване и устойчивост. Общата му стойност е близо 2 милиона лева. Настоящата осветителна система е енергийно неефективна, като монтираните до 2018 г. LED осветители са загубили над 50% от светлинната си..
Община Пловдив спечели 2 милиона лева с проектното си предложение „Отново заедно“, с което кандидатства пред Национален фонд „Култура“ за предоставяне на средства на културни оператори за нови или вече утвърдени събития и фестивали през месеците от септември до март. Пловдив е на първо място сред 19-те одобрени големи общини и с максимален брой..
16-годишен младеж подпали кола с рискови маневри през нощта в пловдивския квартал „Прослав“. Според получения във Второ Районно управление сигнал лек автомобил „Рено“ бил обхванат в пламъци. При инцидента няма пострадали хора, от пожара колата е унищожена напълно. При разследването е изяснено, че колата се е възпламенила по време на рискови..
Ботев-Пловдив приема Левски в отложен мач от шестия кръг на елитното футболно първенство. Сблъсъкът е днес от 17:30 часа на стадион "Христо Ботев". Заради футболната среща се ограничава движението около Колежа. От 14,30 до 21,30 часа ще бъде спряно движението, включително и на автобусите от масовия градски транспорт по част от бул. "Източен", като и..
Профилактични прегледи с помощта на иновативни технологии за телемедицина ще бъдат организирани за хора от 11 населени места в област Пловдив. Кампанията „Здраве близо до теб“, която ще се открие в сградата на областната администрация, цели да обхване пациенти от рискови групи, включително възрастни хора, хора с хронични заболявания и лица с..