„Победата на Румен Радев показа, че той има широка, равномерна подкрепа“, това заяви в ефира на Радио Пловдив проф. Александър Маринов, представител на Инициативният комитет, издигнал Румен Радев на изборите.
Според Маринов подкрепата за Румен Радев и на двата тура идва от три основни източника.
„Това бяха избирателите на партии, които ни подкрепиха; една широка група от 350-400 000 души, които са собствени избиратели на двойката Радев-Йотова; както и подкрепа от партии, които преди това са имали собствени кандидати“, обясни Маринов.
„Една много голяма част от народа го обича. Това се дължи на неговите качества и поведение“, каза още Маринов за победата на Румен Радев.
Представянето на опонента проф. Анастас Герджиков, Маринов коментира:
„Около 35 дни преди началото на кампанията самият той не знаеше, че ще бъде кандидат за президент. Много е трудно в такъв кратък срок да се достигне до хората“
Не това, обаче, е била най-голямата „пречка“ за проф. Герджиков според Маринов.
„Най-голямата пречка беше това, което бе най-големият актив на Радев. Имаше един ясен избор между статуквото в лицето на ГЕРБ и ДПС и промяната, в лицето на други партии, и желанието на голяма част от българите“, заяви професорът.
По думите му, въпреки качествата, които проф. Герджиков притежава, „когато си от грешната страна, няма как да спечелиш“.
Поддръжникът на новия стар президент споделя още, че предстои да видим ново управление от страна на Румен Радев.
„Промяна ще има, защото през целия си 1-ви мандат той беше във враждебна среда. Той играеше ролята на основен критик на управлението. Сега тази роля отпада. Има движение към нов модел. Оттук нататък неговата основна роля е да бъде позитивен фактор, да подкрепя решения, които са от полза на българското общество“, заяви проф. Александър Маринов.
Цялото интервю с проф. Александър Маринов чуйте в звуковия файл.Много европейски бизнеси могат да престанат въобще да търгуват на американския пазар, прогнозира Адриан Николов от ИПИ по повод наложите от Доналд Тръмп мита. Една от възможнастите е да се изнесат производствата в САЩ. А иначе всяка една наша стока, която се продава в САЩ ще е с 20% по- скъпа. Моментният шок на борсите едва ли има..
Във втория епизод от поредицата "Елементи в криза" се фокусираме върху проблема с мръсния въздух в Пловдив. Експерти като доц. д-р Ангел Джамбов и представители на местната власт разкриват противоречията между наука, политика и очакванията на гражданите. Трафикът, старите печки, липсата на зелени площи и паленето на отпадъци са сред най-големите..
С двудневен конгрес “Наука и практика“ Факултетът по дентална медицина на МУ-Пловдив ще отбележи 55 години от създаването си. Форумът включва лекционна част и теоретико-практически курсове по всички дисциплини във факултета и ще бъде съпроводен с дентално изложение и демонстрации. Според декана на факултета проф. Ангелина Влахова научният конгрес е..
„Ден на Освободението на Америка и началото на нов златен век “ – с тези думи президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви търговска война на света и наложи мита за вноса. За Европа те са 20%, за Китай – 34%, за Индия – 26%, за Виетнам 46%, за Великобритания – 10%, за Япония 24% и т.н. Стабилността на управлението и търговските..
Историята на Пловдив започва от Плоската могила на Брезовско шосе, тъй като това е най-старото обитавано място на града. Това обясни археологът Десислава Давидова, която проучва обекта. Археологическите проучвания по Брезовско шосе ще бъдат възобновени след Великденските празници и ще продължат до края на годината, добави Давидова . На..