ПП има резултат, колкото БСП, ИТН и ДБ взети заедно. Това може да е болезнено за трите партии, но обновяването им ще се случи след като се формира стабилно правителство.
Малинов прогнозира, че ще се реализира първия мандат, а ако това не стане втроия и третия ще се провалят.
"Това също помага, тъй като всява допълнително напрежение и бих казал опасения кой ще поеме отговорността за провала. Сега всички виждат четирите партии, които имат мнозинство от 134 депутати. И съм убеден, че било от страх за по- нисък резултат, било от страх, че всички ще видят кой е виновен за провала на този единствено възможен мандат - всички ще бъдат много по- сговорчиви. Оттук идва оптимизмът ми."
Според Светослав Малинов не може да се прогнозира колко ще успее да работи правителство.
"Не забравяйте, че при парламентарната демокрация един кабинет може и да не оцелее, но парламентът може да оцелее четири години. Спокойно правителството може да бъде сменено от този парламент и да получи друг състав".
В момента има маскимална воля да се сложи край на тази политическа криза с правителство, акцентира политологът.
"След това, което преживяхме последните девет месец и две години изглеждат изключително дълъг период на стабилност".
Правитеството може да бъде подкрепено, когато съответните партии предложат мнистри, друг вариант е, когото лидерите на партии учасват в правителството, а може да бъде подкрепено и правителство без участие на министри от партиите в коалицията, изреди като възможности Малинов. Но подчерта, че прякото ангажиране на лидерите обещава по- голяма стабилност.
От април до сега има една и съща пропорция сред българските избиратели - ГЕРБ и ДПС и всички останали. Тази очевидност може и да не е най- чистата идеологически, но явно ГРБ и ДПС са обединили солидно две трети от обществото срещу себе си и те гласуватха така и на президентските избори.
За избирателите е ясно, че предстоящата коалиция ще бъде смесена и те "ще простят" на своите партии, ако на правят това правителство, каза още Светослав Малинов.
Интервюто можете да чуете в прикачения звуков файл.
Във втория епизод от поредицата "Елементи в криза" се фокусираме върху проблема с мръсния въздух в Пловдив. Експерти като доц. д-р Ангел Джамбов и представители на местната власт разкриват противоречията между наука, политика и очакванията на гражданите. Трафикът, старите печки, липсата на зелени площи и паленето на отпадъци са сред най-големите..
С двудневен конгрес “Наука и практика“ Факултетът по дентална медицина на МУ-Пловдив ще отбележи 55 години от създаването си. Форумът включва лекционна част и теоретико-практически курсове по всички дисциплини във факултета и ще бъде съпроводен с дентално изложение и демонстрации. Според декана на факултета проф. Ангелина Влахова научният конгрес е..
„Ден на Освободението на Америка и началото на нов златен век “ – с тези думи президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви търговска война на света и наложи мита за вноса. За Европа те са 20%, за Китай – 34%, за Индия – 26%, за Виетнам 46%, за Великобритания – 10%, за Япония 24% и т.н. Стабилността на управлението и търговските..
Историята на Пловдив започва от Плоската могила на Брезовско шосе, тъй като това е най-старото обитавано място на града. Това обясни археологът Десислава Давидова, която проучва обекта. Археологическите проучвания по Брезовско шосе ще бъдат възобновени след Великденските празници и ще продължат до края на годината, добави Давидова . На..
"Правителството на 77-я си ден оцеля с 25 гласа повече, отколкото бе избрано". Това коментира журналистката от сайта "Епицентър" Валерия Велева след като мнозинството в парламента отхвърли поискания от "Възраждане" вот на недоверие на калинета на Росен Желязков. Валерия Велева припомни, че към формулата 3 плюс 1 на управляващото мнозинство гласове против..