Кметът Здравко Димитров посети къщи в Стария Пловдив, за да се запознае с напредъка по реставрацията на къща "Стамболян" и Данчовата къща. Той инспектира и ремонта на сградата на Постоянната експозиция на ГХГ на ул. "Съборна"
Припомням, че през 2021 г. ОИ „Старинен Пловдив“ има сключени два договора с Министерство на културата по проекти за предоставяне на целева финансова подкрепа за извършване на консервационно-реставрационни работи за 280 000 лв.
Единият е за реставрация на фасадите на къща "Верен Стамболян", а другият е за реставрация на фасадите на къща „Георги Павлити“ или т.н. Синя къща - и двете недвижими културни ценности с категория „национално значение“, част от Архитектурно-исторически резерват „Старинен Пловдив”.
До края на ноември ще приключат дейностите по реставрацията на къща „Стамболян“, която след 20 години ще възвърне богато декорираната си фасада, една от най-впечатляващите на територията на Стария град.
„Искам да направим всичко възможно за опазването и за връщането на блясъка на къщите в Стария град. Имате моята пълна подкрепа“, заяви още кметът Здравко Димитров при срещите си с доц. Елена Кантарева – Дечева – и.д.директор на ОИ „Старинен Пловдив“ и екипа, който извършва консервационно-реставрационни работи, ръководен от един от най-добрите художник - реставратори Елена Кривошиева.
По-късно Здравко Димитров инспектира и ремонта на Постоянната експозиция на ГХГ в Пловдив на ул. „Съборна“. Стартът на реставрацията и реновиране на сградата бе даден през пролетта на 2019 г.
Историческата сграда, паметник на културата с местно значение, е построена за Девическа гимназия през 1881г. по проект на прочутия архитект Йосиф Шнитер.
Преди време в един разговор тя ми каза "Не може да се каже, че един елемент определя човека. Но единственото, което може да спре развихрянето на злото, е прошката - най-трудният човешки жест." Маргарита Младенова гост в трудния разговор за новата нормалност при подрастващите.
Журналист, политик и фризьор се срещат в представлението „Клюки от ада“. Театрална трупа „Триножник“ гостува със спектакъла премиерно в Пловдив, на сцената на Кукления театър от 19 ч. Дебютният режисьорски проект на актьора Мирослав Митков е създаден по едноименната пиеса на Жан Ноел Фенуик, както и от авторски текстове на режисьора...
Проф. Десислава Минчева гостува в предаването, за да сподели вълненията от новооткритата си изложба в галерия U-Park и да разкаже за нещата, които са я вдъхновили да рисува картините си , посветени на впечатленията от пътуването й в Индия и Непал. Творбите на проф. Минчева са впечатляващо отражение на начина, по който са й въздействали Варанаси..
24 културни проекта ще се реализират в Пловдив до февруари 2026 година със средства по Националния план за възстановяване и устойчивост. Те са част от проектното предложение на Пловдив „Отново заедно“, за което са отпуснати 2 милиона лева чрез Национален фонд „Култура“ и 1 милион лева от общинския бюджет на Пловдив. Подписването на..
Барелеф на Апостола, дарен от Община Карлово на Генералното консулство на Република България в Милано, бе открит в италианския град Монца. На церемонията на площад „Сан Паоло“ присъстваха кметът на Карлово д-р Емил Кабаиванов и неговият колега от Монца Паоло Пилото, генералният консул на Италия в Милано Ана Паскалева, директорът на дирекция..