Пловдивският апелативен съд промени мярката от домашен арест на задържане под стража на трафикант на мигранти, който предложил и подкуп на полицаите. Магистратите промениха определението на Окръжния съд, който бе наложил домашен арест на 48-годишния мъж. Той бе задържан в залата и отведен с белезници в ареста от съдебната охрана.
На 21 ноември мъжът бе задържан на автомагистрала „Тракия“ край Цалапица, като в багажника на колата му „Мерцедес“ бяха открити трима мигранти от Сирия – двама младежи на 16 години и друг на 12. Чужденците обяснили, че наели шофьора да ги превози от Елхово до София срещу заплащане.
Трафикантът опитал да предложи подкуп от 400 лева на полицаите, но бил задържан. Обвиненията срещу него са две – за трафик на мигранти и за подкуп на длъжностни лица.
Апелативните магистрати взеха под внимание и присъдата за контрабанда, която обвиняемият изтърпял преди няколко години. Така съдът прецени, че при по-лека мярка за неотклонение има опасност той да се укрие или да извърши друго престъпление и му наложи най-тежката мярка за неотклонение – задържане под стража.
За незаконен трафик на мигранти Наказателният кодекс предвижда до 10 години затвор.
Още два български самолета F-16 Block 70 кацнаха в Трета авиационна база в Граф Игнатиево днес, съобщиха от пресслужбата на Министерството на отбраната. Самолетите бяха посрещнати от министъра на отбраната Атанас Запрянов, командира на Военновъздушните сили генерал-майор Николай Русев, изпълняващия длъжността командир на Трета авиационна база полковник..
Румен Радев ще посрещне утре в Пловдив унгарския президент Тамош Шуйок с личния си автомобил, обяви секретарят по отбраната на държавния глава Димитър Стоянов пред БНТ. В "Държавен вестник" бе публикувана промяната в закона за НСО, която забранява на президентската администрация да ползва коли на службата. По думите на Стоянов президентът няма да..
Eкипът на Регионален археологически музей – Пловдив приключи спасителните археологически проучвания на Плоската селищна могила, засегната от ремонта по трасето на ул. „Брезовско шосе“. След приключването на работата, трасето е предадено на фирмата изпълнител за довършване на строителните дейности. Проучванията продължиха три години и забавиха проекта..
Спешен призив за кръводаряване отправят от Отделението по трансфузионна хематология на Многопрофилна болница за активно лечение в Пазарджик. Търсят се кръводарители с кръвни групи А(-) и 0(-), съобщиха от здравното заведение. Втора седмица непрекъснато има пациенти с отрицателен резус фактор и всички количества кръв са изчерпани, тъй като дарителите с..
Още четири села ще се включат в четвъртия поред протест на хората от село Труд, които настояват за постоянна автобусна линия до Пловдив. Протестът отново ще затвори в неделя Карловско шосе между 16:30 и 18 часа. Недоволството им ще бъде подкрепено от жители на селата Рогош, Скутаре, Трилистник, Маноле и Манолско Конаре, които само преди седмица..