Третокласникът Иван Аврейски от ОУ „Княз Александър I“ и десетокласничката Виктория Уручева от Общински детски комплекс – Пловдив са победителите в конкурса на тема „Мисли зелено, събирай разделно“, посветен на Европейската седмица за намаляване на отпадъците. Двамата са класирани на първо място в категориите 1-6 клас и 7-12 клас.
От постъпилите над 300 рисунки на ученици от 1 до 12 клас авторитетното жури излъчи шестима победители и определи още 24 поощрителни награди, съобщават организаторите от Община Пловдив. Целта на конкурса е да поощри отговорното отношение на подрастващите към опазване на природата и да насърчи „зеленото“ мислене.
Двамата класирани на първо място ще получат дрон. Наградата за второ място е екшън камера, а за тези на трето – електронна книга. За останалите 24 отличени има поощрителни награди, осигурени от съорганизаторите на проявата „Булекопак“ АД и „Екопак“ АД.
Кампанията приключва утре с изложба в Дома на културата "Борис Христов" с над 70 рисунки, които носят силно послание за чист и зелен град в един хармоничен свят.
Голяма Вик авария остави без вода живеещите в кв "Гагарин" Заради спукан централен водопровод на улица "Ален мак" "на сухо" тази сутрин останаха живеещите и по улиците "Огражден", и "Достоевски". Аварийни екипи на водното дружество работят за отстраняване на аварията. По тяхно уверение проблемът е съществен заради остарялата..
Лекари от Второ педиатрично отделение на МБАЛ - Пазарджик спасиха живота на 13-годишно момиче, интоксикирано след като изпило неизвестно количество таблетки с парацетамол. Две момчета са в Спешното в Пазарджик след употреба на алкохол и стимуланти Детето е прието в Спешно отделение в незадоволително общо състояние, направена му е стомашна..
Двама мъже са пострадали при пожара, който избухна малко след 8.00 ч. в работилница близо до Ботаническата градина в Пловдив. Това съобщи директорът на пловдивската пожарна ст. ком. Васил Димов. Пламна пожар в ремонтна работилница в Пловдив Един от тях е работник в халето за ремонт на електродвигатели, другият не е ясно какво е..
Пожар в ремонтна работилница вдигна по тревога 4 екипа огнеборци тази сутрин. Сигналът е получен малко след 8 ч. за избухнали пламъци близо до Ботаническата градина в Пловдив, съобщиха за Радио Пловдив от Регионалната противопожарна служба. Пожарникарите продължават да се борят с пламъците. Засега не е ясно дали е имало коли в халето...
В сряда времето ще бъде предимно слънчево, но и студено. Сутринта е възможно образуването на мъгли, които до обяд ще се разкъсат до слънчево време. След обяд от запад облачността ще започне да се увеличава. Вятърът ще бъде умерен от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат предимно между 2 и 9 градуса. В планините ще бъде слънчево, с..