„ДАНС е не по-важна от ГДБОП по отношение на най-големия проблем в България – корупцията и злоупотребата с власт. Ако погледнете назад във времето, винаги когато имате коалиционни правителства, използването на службите при разследване винаги има политически интерпретация, защото вие засягате някои от партньорите“ – заяви в интервю за Радио Пловдив Тихомир Безлов, анализатор в Центъра за изследване на демокрацията.
„Макар че днес службите не са толкова голям фактор, както бяха през 90-те години, когато бяха много ключови за оцеляването на всяко правителство, сега виждате във времето, че големите скандали и политическите сътресения идват през службите. Така че това е тема, която не се обсъжда публично, но моята интерпретация е, че по-скоро така „Демократична България“ се опитва да покаже тежест.
„Демократи за силна България“ отново се опитват да повдигнат темата, но там има сложни отношения с президента, както се знае. За много неща можем само да се досещаме от фрагментите на политическото развитие през последната година и половина“ – изтъкна Безлов.
На срещата на върха на Европейския съюз (ЕС) в Брюксел вероятно ще бъдат взети решения, свързани с увеличаване на бюджетите за отбрана на страните-членки и отпадане на процента за отбрана от брутния вътрешен продукт, като този процент да не бъде включван в бюджетния дефицит. Това заяви политологът и университетски преподавател доц. Милен Любенов..
Информационна среща в рамките на европейския проект DETOUR се провежда днес в Пловдив, в Дома на културата "Борис Христов". Проектът е финансиран по програма COSME на Европейския съюз и се изпълнява в четири държави – България, Италия, Турция и Гърция. Фокусът за България е развитието и популяризирането на туристически услуги по..
Програмата за саниране с 20 % самоучастие ще се реализира с пари от държавата, а не от Плана за възстановяване и устойчивост. Имаме възражения по моделите, по които се санират сгради в България. Една от основните критики е, че с парите на всички се облагодетелстват малка част от хората, посочи Йордан Николов от Българската асоциация за изолации в..
Призиви за развиване на българската отбранителна промишленост като част от европейската дойдоха от правителството и след вчерашното заседание на Съвета по сигурността при премиера, Росен Желязков също предложи и призова да бъдат развити иновативният потенциал и способности на българската отбранителна промишленост. Според Тодор Воденов - председател..
Alpha Research публикува последното си проучване: "Здравеопазването – абсолютен приоритет на българските граждани в бюджет 2025. Според 65% държавата трябва да харчи толкова, колкото има, а не да задлъжнява" Социологът Боряна Димитрова каза в интервю за Радио Пловдив: Когато става дума за приоритети при българите, то става въпрос за тук и сега,..