Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българският лекарски съюз заседава извънредно в Пловдив

| обновено на 10.12.21 в 11:13

Българският лекарски съюз се събира днес на извънреден 73-ти събор, който ще се проведе в Международния панаир в Пловдив. 

Традиционно на него съсловната организация трябва да гласува промени в Националния рамков договор. 

В дневния ред са залегнали три основни точки. Най-напред ще бъде представен отчетът за финансовото изпълнение на бюджета до 30 октомври и приемане на проектобюджета за 2022 година. 

След това делегатите ще обсъдят и гласуват параметрите за Анекс към НРД за медицински дейности за следващата година в частта на първичната, специализираната, болничната помощ и МДД. 

Третата точка от дневния ред е делегиране на права на 10-тимата представители от Управителния съвет на БЛС за подписване/неподписване на анекса за 2022 г.

За първи път тази година делегатите ще обсъдят параметри на анекса, а не само да го подпишат, каза пред журналисти председателят на БЛС д-р Иван Маджаров. "Това, което видяхме като проект на рамка и на параметри на бюджета на НЗОК, е добре", коментира той.

Заседанието на БЛС е закрито за медиите. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Вижте причините, довели до убийствата в Поповица

Хазартна зависимост на 21-годишния внук е в основата на трагедията, завършила с три трупа, в садовското село Поповица. Това съобщи наблюдаващият прокурор по делото Ангел Ангелов.  Двойно убийство и самоубийство в Поповица По думите му водеща е версията, че 82-годишният дядо е прострелял смъртоносно внука си заради възможността той да продаде..

публикувано на 24.11.25 в 15:39

И в Панагюрище „Български пощи“ протестираха за по-високи заплати

Работещи в „Български пощи“ в Панагюрище се включиха в организирания от Конфедерацията на независимите синдикати в България национален протест с искане за по-високи заплати. Служители в града излязоха пред сградата на пощата с плакати. Посланията им бяха за: „Осигуряване на необходимото финансиране на „Български пощи“ ЕАД“ и „Гарантиране на..

публикувано на 24.11.25 в 14:24

Пускат движението по Рогошко шосе до края на годината

До края на годината пускат движението по Рогошко шосе в участъка от моста на река Пясъчник до гробищата. Това съобщи кметът Костадин Димитров по време на инспекция на ремонтните дейности.  Строителните дейности в участъка са към своя край. Вече са подменени водопроводът и канализацията. Изградено е и ново улично осветление.  Още преди..

публикувано на 24.11.25 в 11:17
Александър Държиков и Николай Душков

Пловдив пак има нов зам.-кмет по транспорта - Николай Душков

Пловдив пак има нов зам.-кмет по транспорта. Това е Николай Душков от "Организация и контрол на транспорта".  Това е четвъртият зам-кмет по транспорта от началото на мандата на Костадин Димитров, който започна през 2023 г.  Душков сменя досегашния Александър Държиков, който отново ще поеме общинското предприятие "Жилфонд".  Смяната бе..

публикувано на 24.11.25 в 10:17

Двойно убийство и самоубийство в Поповица

Двойно убийство и последвало самоубийство е извършено в село Поповица. Това съобщи кметът на Садово Димитър Здравков. От полицията в Пловдив уточниха, че в къща в село Поповица в събота са открити три безжизнени тела. Според предварителната информация 82-годишен бивш военен е прострелял смъртоносно с огнестрелно оръжие съпругата и внука си, след което..

публикувано на 24.11.25 в 10:13