Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Влизането във властта е импулс за БСП

Имаше много очаквания, че на този пленум ще има отново скандали, различни мнения... Различни мнения имаше, но беше един спокоен пленум, бих могъл да кажа“ – заяви в интервю за Радио Пловдив червеният депутат Манол Генов, член на Националния съвет на БСП. Той съобщи разултата от гласуването, като за кандидатите за министри от БСП единодушно са гласували 138 души, без въздържали се и без против.

Така за вицепремиер и министър на икономиката е определена Корнелия Нинова, Георги Гьоков поема социалното министерство, Христо Проданов ще ръководи туризма, а Иван Иванов – земеделието.

Генов смята, че влизането на БСП в управлението на страната ще се окаже един импулс за партията, а лидерката позиция на Нинова ще реши конгресът на партията на 22 декември.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Илия Михайлов в "Добро утро, ден!"

Илия Михайлов е нашият гост през тази седмица на октомври. Той е учител и писател.  Работи в Пазарджик, живее в Пловдив. През април 2025 г. бе премиерата на осмата му книга „Лично“.  Илия Михайлов е лауреат на наградата „Достойните българи”, носител на Награда за литература “Св. св. Кирил и Методий” на Община Пазарджик, член на Дружество на..

обновено на 26.10.25 в 14:59

По-добре такса "водомер", а не двукомпонентна цена на водата

Управляващите се отказаха от въвеждането на т.нар. такса водомер.  Николай Нанков от ГЕРБ заяви, че в комуникационен план темата не е била представена добре пред обществото. Ресорният министър Иван Иванов също призова депутатите да отхвърлят таксата. Той обясни, че промените в закона са изготвени преди години, но внасянето им става сега, защото са..

публикувано на 24.10.25 в 15:46

Бъдещи фармацевти се включиха в кампанията "Грижа от сърце"

 Петокурсниците от специалност „Фармация“ в Медицински университет – Пловдив – Атанас Ламбрев, Атанася Шопова и Габриела Ангелова, заедно със своя ментор от Катедрата по организация и икономика на фармацията – доц. Радиана Стайнова, спечелиха първо място на Петото национално състезание „Стани болничен фармацевт“. В програма "Ден след ден" доц...

публикувано на 24.10.25 в 15:06

Инвестиции в туризма за 45 млн. лева предстоят в област Смолян

Проект  „Развитие на област Смолян чрез инвестиции в устойчив туризъм, създаване на нови атракции и опазване на културно-историческото наследство и подобряване на транспортната свързаност“  ще изпълняват общините Смолян, Чепеларе, Баните и Златоград. Финансирането в размер на над 45 милиона лева е по ЕП "Региони в растеж".  Концепцията..

публикувано на 24.10.25 в 11:56
Д-р Елисавета Георгиева

В ПП се надяваме мнозинството да не е опозиция на кмета Куленски

Общинският съвет в Пазарджик успя да избере вчера свой председател и това е Десислава Тодорова от ДПС - Ново начало . Тя събра 26 гласа, а опонентът ѝ - д-р Елисавета Георгиева от „Продължаваме промяната“ получи 13 гласа. Имаше и трети кандидат за поста - Атанас Николов от „Възраждане“, за който имаше само 2 гласа. В предишния мандат местният..

публикувано на 24.10.25 в 11:15