„Национално представителните работодателски организации изпратихме писмо до премиера Кирил Петков и до министъра на енергетиката с искане за удължаване на срока за компенсиране на небитовите потребители на електроенергия и да се включи и декември. Като всички сме на мнение, че тази мярка трябва да продължи и следващата година.“, това заяви в интервю за Радио Пловдив зам.-председателят на Българската стопанска камара Станислав Попдончев.
„Настояваме за повишаване на компенсацията на 217 лв на MWh, което е разликата между прогнозната стойност на КЕВР и реалната цена за ноември на свободния пазар“.
Според изследването, което Българската стопанска камара прави всяка година се наблюдава „леко стабилизиране, плахо подобряване в очакванията. От друга страна все още се задържат инвестициите, въпреки че намеренията през следващата година са малко по-оптимистични“.
Той изтъкна, че през следващата година има няколко проблема, които тревожат бизнеса, това са повишението на минималната работна заплата, високите цени на суровините, електроенергията и очакванията за висока инфлация.
Предложението на новия министър председател за въвеждане на зелен сертификат за бизнеса, Попдончев коментира:
„От една страна той дава възможност на бизнеса да работи малко по-спокойно и предвидимо, от друга- това е принудителна административна мярка, както за бизнеса, така и за обществото. По данни от нашата годишна анкета можем да заключим, че бизнеса е разделен.“
32% от анкетираните посочват, че това не е подходяща мярка.
Все пак адмирираме анонса, че ще бъде извършена мащабна информационна кампания за ползите от ваксинацията. Това е необходимо- каза още Попдончев. „Надяваме се, най-вече, че ще видим честни, ясни и недвусмислени послания“.
Зам.-председателят на Българската стопанска камара каза още, че мерките 60/40, 80/20,трябва да продължат, но най-голямото притеснение за бизнеса остава повишаването на минималната работна заплата и максималният осигурителен доход.
„От вчера имаме информация, че увеличението на максималния осигурителен доход няма да се случи от началото на годината, а от средата на 2022 г, което е глътка въздух и време за предприятията да планират по-добре бюджетите си“, коментира Станислав Попдончев.
Съвместната кампания е между МБАЛ - Пазарджик и общината, а инициатор е д-р Димитър Бакалов, заместник-началник на Спешното отделение. " Тази кампания се роди от идеята да успеем да предоставим медицинска помощ в малките населени места, особено за хората, които са трудно подвижни. Получих пълна подкрепа от директора на болницата д-р Красимир..
Спешни законови реформи, по-голям контрол от страна на държавата и право на коопериране на малките производители. За това настояват членовете на Българската аграрна камара, която пое ангажимент да опише нелоялните търговски практики по цялата верига на доставки. "Като Аграрна камара този проблем го поставяме от миналата година и тогава, по..
Според предложения проектобюджет за 2025 година и финансовия план за следващите три години България влиза в дългова спирала, смята преподавателят по икономика и финанси проф. Красимир Петров. Дълговете ще достигнат през тази година 60 млрд. лева, догодина 70 млрд. лв, следват 80 млрд и след това 87 млрд. лева. България затъва в бясна скорост в..
Ръководството на "ЕВН България" (EVN) възрази остро срещу приетия на второ четене от Народното събрание Законопроект за предоставяне на финансова подкрепа на битови крайни клиенти на електрическа енергия, останали без ток в периода 21-31 декември 2024 г. включително. "Изненадани сме от приетото вчера в парламентарната Комисия по енергетика и днес в..
Техническият университет – филиал Пловдив отваря 12 от най-съвременните си лаборатории за практически упражнения на ученици от 58 училища в Южен централен район . Инициативата „Час в лабораторията: иновации в действие“ ще даде възможност – чрез открити уроци и практики, ученици от 11-ти и 12-ти клас и техните учители да надградят знанията си..