Акцията на полицията се развива след подаден сигнал от журналист, съобщи Окръжният прокурор на Смолян Недко Симов, който е и наблюдаващ по делото.
От думите му стана ясно, че това е бил трети, нереализиран опит за издаване на фалшив сертификат, но но преди него мъжът е успял, пак срещу заплащане, да издаде други два, които са вкарани в системата.
Фалшификаторът не е лекар, съобщи още прокурорът, но отказа да разкрие повече подробности.
При започналото разследване е иззет компютърът за достъп в портала на МЗ и телефонът на задържания, камери за видеонаблюдение, разпитани са и свидедетели.
Прокурор Симов уточни, че дейността на лабораторията ще бъде обстойно прегледана, за да се провери дали няма още зелени сертификати, издадени по този начин.
Мъжът е привлечен като обвиняем. Предстои Окръжна прокуратура - Смолян да прецени дали да поиска той да остане в ареста. По време на задържането му обвиняемият е вдигнал кръвно и решението ще зависи от неговото здравословно състояние.
По-късно от полицията в Смолян съобщиха, че са установили повече от три случая на търговия със зелени сертификати.
Директорът на Областната дирекция на МВР в Смолян старши комисар Николай Димов съобщи, че лабораторията, в която са издадени фалшивите сертификати, е регистрирана в София и има филиали в няколко града на страната
Близо 50 души се събраха пред сградата на Община Пловдив в протест срещу въвеждането на еврото в България. "Идеята, която ни води тук, е запазване на българския суверенитет. Това става чрез запазване на българската валута, българския лев, каза пред журналисти пловдивският депутат от "Възраждане" Емил Янков. Той добави, че протестите им ще..
74-годишен мъж от пловдивското село Войводиново е задържан за 72 часа, след като се заканил да убие 50-годишния си съсед и го прострелял с незаконен револвер в крака. Случаят е от 31 май, когато между двамата съседи започнала разправия. Възрастният стрелец се подразнил от шума, който вдигал комшията му заради разтоварване на дърва за огрев пред..
Част от окачен таван на кабинет в музикалния корпус на СУ "Любен Каравелов" в Пловдив падна по време на час на 10. б клас. Няма пострадали, увери директорът на учебното заведение Ивайло Димов. Той е реагирал бързо и е извел веднага учениците от клас. След като всички са напуснали стаята конструкцията на тавана е продължила да пада. Директорът..
Окръжна прокуратура – Пловдив повдигна обвинение срещу анестезиолога д-р Пламен Мандев за причиняване на смърт поради немарливо изпълнение на професионалните задължения. Обвинението е във връзка със смъртта на 6-годишния Ангел от Белащица, който почина след четиричасово дентално лечение под пълна упойка в пловдивската клиника „Медикус Алфа“...
Категорично несъгласие с предложението на Министерството на правосъдието за отпускане на 5 милиона и 300 хиляди лева от януари догодина обявиха на протест от Адвокатската колегия в Пловдив. Те настояват за незабавно отпускане на средства, с които да се изплатят забавените с месеци хонорари на служебните защитници, както и за удвояването на тези..